Nowy Surface Pro

Microsoft prezentuje Nowy Surface Pro

Gigant z Redmond na konferencji w Szanghaju pokazał najnowszy produkt z rodziny hybryd dla profesjonalistów — poznajcie Nowy Surface Pro.

Nowy Surface Pro

Koniec spekulacji dotyczących Surface Pro 5. Ten nie pojawi się na rynku nigdy, zamiast niego Microsoft wprowadzi do oferty Nowy Surface Pro. Jest to co prawda jedynie odświeżona wersja ubiegłorocznej topowej konstrukcji, jednak diabeł tkwi w szczegółach i po dokładniejszym zapoznaniu się z danymi, okazuje się, że sprzęt jest więcej niż ciekawy.

Nowy Surface Pro to lekko odświeżony wygląd

W zasadzie nie ma szans na doszukanie się większych zmian. Ranty zostały lekko zaoblone, co idealnie wpisuje się w stylistykę sprzętu, którego obudowa została wykonana z magnezu. W teorii całość jest niezwykle odporna, zarówno na ścieranie jak i przypadkowe uderzenia.

Na uwagę zasługuje również klawiatura, która została pokryta, a jakże, alcantarą. Wygląda na to, że rzeczony materiał znajdziemy w również w przyszłych produktach marki Surface. Czyżby znak rozpoznawczy? Nie obraziłbym się.

Komponenty

Urządzenie, jak nie trudno zgadnąć występuje w wielu konfiguracjach. Na szczęście nie ma ich zbyt wiele, a co za tym idzie, stosunkowo łatwo będzie nam je wypunktować. I tak, na początek weźmy pod lupę procesory — producent zdecydował się na wyposażenie Surface’a w procesory Intel Core siódmej generacji, a konkretnie oszczędny Core M3 7Y30, średnio półkowy Core i5 7300U oraz wydajny Core i7 7660U. W przypadku dwóch pierwszych udało się zachować chłodzenie pasywne, dzięki czemu z obudowy nie wydobędzie się żaden dźwięk. Core i7 jako jednostka stosunkowo wymagająca wymusiła swego rodzaju kompromis i choć w modelach weń wyposażonych umieszczono wiatraki, będą one uruchamiane tylko w ekstremalnych przypadkach. Producent deklaruje również, iż będą one niezwykle ciche w swojej pracy.

Nowy Surface Pro to także zmienione układy graficzne. W zależności od wersji znajdziemy tutaj Intel HD Graphics 615, 620 lub 640. Jeśli zaś chodzi o RAM, rozbieżność jest spora. Do dyspozycji użytkownika oddane zostanie 4, 8 lub 16 GB LPDDR3.

Ekran i “dotyk”

Nowy Surface Pro może “pochwalić” się 12,3-calowym ekranem wyświetlającym obraz w rozdzielczości 2736 x 1824 pix, co daje nam zagęszczenie na poziomie 367 DPI. Całkiem nieźle, zwłaszcza że obsługuje on zarówno najnowszy rysik Surface Pen (4096 poziomów nacisku) oraz Surface Dial. Wszystko dzięki technologii PixelSense.

Bateria w końcu “da radę”

Co jest bolączką większości urządzeń w ostatnich latach? Nie, nie odpowiadajcie. Wszyscy wiemy, że chodzi o wbudowane w konstrukcję akumulatory, a właściwie to, jaki zapewniają czas pracy na jednym ładowaniu. W przypadku wcześniejszych modeli z linii Surface wyglądało to średnio. Cztero, a czasami -pięciogodzinny wynik uznawany był za zadowalający. W mojej ocenie jest to nie do pomyślenia, zwłaszcza że bezpośrednia konkurencja w postaci Apple MacBooków radzi sobie przynajmniej dwa razy lepiej.

Nowy Surface Pro to dowód na to, że Microsoft wziął do siebie prośby użytkowników i wyposażył flagowy komputer w ogniwa gwarantujące… uwaga — 13,5 h nieprzerwanej pracy. Zapewnienia producenta zazwyczaj są ostro przesadzone, ale uzyskanie 9–10 h wydaje się jak najbardziej realne.

Kiedy i za ile?

Urządzenie pojawi się na półkach sklepowych już 15 czerwca. Co ciekawe, my Polacy będziemy mogli zakupić Nowy Surface Pro już w dniu premiery, podobnie jak, chociażby mieszkańcy USA. Ceny zaczynają się od 799 dolarów za wariant najtańszy.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...