iPhone

iPhone wygrywa ranking satysfakcji konsumentów

Z rankingu ACSI Telecomunications Report możemy dowiedzieć się, jakie smartfony zostały uznane rzez konsumentów za najbardziej satysfakcjonujące. Jak łatwo zgadnąć, na podium znalazł się iPhone, ale co będzie dla wielu zaskoczeniem, nie chodzi o model rocznicowy, a kilkuletni sprzęt.

iPhone

Rankingi, zestawienia, porównania i analizy zachowań konsumentów dają nam bogaty pogląd na to, z jakich urządzeń chcą korzystać fani elektroniki użytkowej. Najnowszy raport ACSI pokazał między innymi to, które smartfony są najbardziej satysfakcjonującymi userów propozycjami rynkowymi. Warto na chwilę zatrzymać się przy rzeczonym zestawieniu, gdyż pokazuje ono pewne trendy, o których rzadko mówi się w mediach technologicznych.

iPhone i Samsung — królowie rankingu

W najnowszym badaniu, w którym wzięto pod uwagę dane zebrane od przeszło 45 tys. osób, dowiedziono, że najbardziej satysfakcjonujące urządzenia należą do Apple oraz Samsunga. Zaraz za nimi pojawia się LG oraz Motorola. Pierwsze miejsce zajął iPhone 7 Plus, który jest na rynku od 7 września 2016 roku, czyli prawie dwa lata. Następne miejsca na liście zajmują odpowiednią Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy S8, iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz LG G4.

iPhone

Całkiem satysfakcjonujące okazały się urządzenia takie jak Samsung Galasy S7/S7 Edge, iPhone 6s, a nawet budżetowy Samsung Galaxy J3. Zestawienie kończy Galaxy S5 oraz iPhone 5. Tak, to sprzęty leciwe, które, jak widać, w dalszym ciągu uważane są za przyjemne w użyciu. Zastanawia mnie tylko, dlaczego w zestawieniu nie ujęto wielu, wydawałoby się, kapitalnych smartfonów. Czyżby nie okazały się one satysfakcjonujące dla userów?

Nie tylko flagowce

Przeglądając media branżowe, nie sposób niezauważyć pewnej prawidłowości. W większości wpisów za urządzenia najbardziej satysfakcjonujące uważa się flagowce i to możliwie aktualne. Lista ACSI pokazuje, że konsumenci nad aktualne sztandarowce przedkładają modele ubiegłoroczne. Dlaczego tak się dzieje? Dzisiejsze tempo rozwoju smartfonów nieco wyhamowało i konstrukcje sprzed 12 miesięcy w dalszym ciągu cechuje topowa specyfikacja, która będzie zaskakiwać wydajnością przez kolejne 12, 24 lub więcej miesięcy. Wydawanie wyższej kwoty na tegoroczny hit mogłoby więc być przesadą… niesatysfakcjonującą przesadą.

Ciekawostką jest to, że za urządzenia przyjemne w użytkowaniu uznano nawet kilkuletnie średniaki.

Źródło: Apple Insider

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....