iPhone X wybuchł

iPhone X wybuchł po aktualizacji iOS 12.1

To wygląda na nieśmieszny żart, ale tytuł przedstawia stan faktyczny. Okazuje się, że jeden ze smartfonów iPhone X wybuchł zaraz po przeprowadzaniu aktualizacji systemu do iOS 12.1. Zbieg okoliczności, wina użytkownika, a może błąd konstrukcyjny? Apple musi zbadać sprawę.

iPhone X wybuchł

Na Twitterze pojawił się wpis, w którym Rahel Mahamad skarży się na to, że jego iPhone X wybuchł podczas, zdawałoby się, normalnego użytkowania. Autor tweeta na dowód załączył zdjęcia przedstawiające smartfon po “awarii”. Wygląd mrozi krew w żyłach. Strach pomyśleć, jak wyglądałaby twarz człowieka rozmawiającego przed smartfon podczas jego samozapalenia.

iPhone X wybuchł

Wczoraj na Twitterze pojawił się wpis, w którym Rahel Mahamad pokazał skutki wybuchu iPhone’a X, do którego doszło bezpośrednio po przeprowadzeniu procesu aktualizacji systemu do wersji iOS 12.1. Poszkodowany twierdzi, że sprzęt nie sprawiał nigdy problemów, zaś ładowanie odbywało się wyłącznie przy użyciu oryginalnego kabla od Apple. Sadownicy skomentowali sprawę zdawkowo.. “to zdecydowanie nieoczekiwane zachowanie. Napisz do nas na DM, żebyśmy mogli przyjrzeć się sprawie”.

iPhone X wybuchł, to fakt. Pozostaje jednak pytanie o to, co było przyczyną incydentu. W teorii, do podobnych sytuacji dochodzi nawet bez winy użytkownika. Ot, czysta kwestia konstrukcji baterii. Prawdą jest też to, że w niektórych przypadkach urządzenie było ładowane w nieodpowiedni sposób lub przy użyciu nieautoryzowanych akcesoriów. Zdarzają się również sytuacje, w których do awarii dochodzi wskutek naprawy z użyciem zamiennych komponentów.

Trudno przewidzieć, jak skończy się ta konkretna sprawa. Apple poprosiło poszkodowanego o odesłanie urządzenia, które będzie można następnie zbadać. Podejrzewam, że użytkownik pechowego iPhone’a otrzyma w ramach gwarancji nowy model pozbawiony wad.

Źródło: Twitter, 9to5Mac

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...