Biletomaty

Zbliżeniowe Biletomaty w każdym warszawskim tramwaju

Jeśli tramwaj stanowi jeden z ważniejszych dla was środków miejskiego transportu, mam dla was dobrą wiadomość. Okazuje się, że nowoczesne Biletomaty pojawią się w każdym warszawskim pojeździe. Za produkcję i montaż odpowiada Mennica Polska.

Biletomaty

Tramwaje Warszawskie wchodzą w nową erę. Od drugiej połowy 2019 każdy pojazd będzie wyposażony w Biletomaty, przy pomocy których pasażerowie będą mogli nabyć bilety w najprostszy z możliwych sposobów, czyli zbliżeniowo. Zanim zapytacie, odpowiem — tak, w grę wchodzą również Apple Pay oraz Google Pay.

Nowoczesne Biletomaty w każdym tramwaju

W autobusach warszawskich możliwość nabycia biletów w nowoczesnych biletomatach jest w zasadzie standardem. Większość pojazdów posiada odpowiednie urządzenia. Co innego tramwaje. Tutaj panuje jeszcze przeszłość, w której, jeśli znaleźliśmy biletomat, musieliśmy przygotować “bilon”. Niebawem sytuacja zmieni się o 360 stopni.

Tramwaje Warszawskie podpisały z Mennicą Polską umowę na leasing i montaż minimum 583 nowoczesnych biletomatów. Badania przeprowadzone przez Maison&Partners na zlecenie Mastercard pokazuje, że aż 61 proc. mieszkańców Polski preferuje częste płatności kartą. TW, nie chcąc pozostawać w tyle, zdecydowały się na wprowadzenie biletomatów pozwalających na nowoczesne płatności zbliżeniowe.

Najważniejszą zmianą wiążącą się z wprowadzeniem nowych biletomatów do warszawskich tramwajów jest akceptacja nowych metod płatności. Warszawiacy będą mogli bez problemu kupić bilet między innymi za pomocą karty płatniczej oraz smartfonów obsługujących technologię HCE/NFC. Krótko mówiąc, będą mogli zapłacić za przejazd środkami płatniczymi, które na co dzień trzymają w portfelu lub w kieszeni. Warszawa jako prawdziwa europejska metropolia coraz częściej porównywana jest do takich miast jak Berlin czy Londyn. Nieodłącznym elementem sprawnie funkcjonujących miast jest transport publiczny, który ułatwia życie ich mieszkańcom, a nie stanowi przeszkody w realizacji codziennych obowiązków. Dziś po raz kolejny stajemy przed możliwością wsparcia komunikacji miejskiej naszymi rozwiązaniami i cieszymy się, że już wkrótce pasażerowie warszawskich tramwajów będą mogli korzystać z naszych unowocześnionych biletomatów. – Grzegorz Zambrzycki, Prezes Mennicy Polskiej S.A.

Biletomaty pojawią się w warszawskich tramwajach w drugiej połowie przyszłego roku. Jest na co czekać.

Źródło: Tramwaje Warszawskie

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...