Pozew Ipla grafika ze strony na FB

Ipla i pozew zbiorowy?

Nie cichną problemy serwisu Ipla, który miał być nadzieją dla wszystkich, którzy chcieli obejrzeć wszystkie mecze EURO 2016.

 
Pozew Ipla grafika ze strony na FB
Pisaliśmy już dla was o problemach z działaniem streamingu podczas meczu otwarcia. Można było założyć, że to jednorazowy problem, który zniknie szybciej niż się pojawił. Kiepska jakość transmisji, częste problemy z zalogowaniem się do usługi czy przekroczony limit urządzeń. Te wszystkie skargi można znaleźć na oficjalnym profilu Ipla na Facebooku. Tylko co z tego?
Szczerze, to współczujemy teraz osobom odpowiedzialnym z obsługę profilu Ipla oraz wszystkim tym, którzy siedzą na infolinii. Na nich wszystkich wylało się szambo, którego nie sposób już opanować. Setki komentarzy, a praktycznie każdy zarzuca operatorowi to samo. Czyli niezgodność towaru z otrzymanym produktem. I częściowo można się z tymi zarzutami zgodzić, bo płacą za pakiet 99 złotych klient powinien dostać dostęp, który nie będzie sprawiał problemów. A niestety tak się nie stało.
Praktycznie każda odpowiedź na komentarze internautów sprowadza się do kilku zdań: „W przypadku problemów z buforowaniem/ładowaniem obrazu prosimy o przesłanie reklamacji na adres pomoc@ipla.pl wraz z informacją o platformie na której uruchomiony jest pakiet (przeglądarka/iOS/Android/SmartTV), swoim IP, dostawcy internetu, a także aktualnym łączu potwierdzonym na stronie speed test.” I tak naprawdę obsługa Facebookowego profilu nie będzie w stanie nic więcej zrobić. Część sfrustrowanych wyrzuconymi w błoto pieniędzmi (według nich rzecz jasna) postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce. Co zrobili? To, co robi się w tych czasach, gdy pojawia się problem. Założyli stronę na Facebooku.
Rzeczona strona nazywa się, a jakże, „Zbiorowy pozew przeciw Ipla.pl” i póki co polubiło ją… 254 użytkowników. Będzie ich więcej? Mało prawdopodobne, podobnie jak to, że faktycznie do pozwu zbiorowego faktycznie dojdzie. Do tego potrzeba czegoś więcej niż założenia strony na Facebooku, a same zdjęcia wklejane przez użytkowników na niewiele się zdadzą. Zdarzają się głosy mówiące, że transmisja jest tylko w 720p, a Ipla nic innego nie oferuje (tak, 720p to jest HD). Nie da się jednak zaprzeczyć, że problemy z usługą występują i są ogromne. Dalej nie jesteśmy przygotowani technologicznie na takie duże wydarzenia i obciążenie jakie one generują. No ale bądźmy szczerzy, Ipla działa na wtyczce Silverlight. To po prostu nie mogło się udać.
Źródło: Facebook
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...