Meizu750x300

Istne szaleństwo – kolejny smartfon z 6 GB pamięci RAM na pokładzie

Nie tak dawno pisaliśmy o Vivo XPlay, w którym to umieszczono 6 GB pamięci operacyjnej. Cóż, okazuje się, że niebawem poznamy kolejnego wydajnościowego potwora od Chińskiego producenta. Sprawdźmy co wiadomo o Meizu Pro 6.

Meizu750x300

Technologia, jaką nosimy codziennie przy sobie rozwija się w niesamowitym tempie. Obecne możliwości urządzeń mobilnych, takich jak smartfony są ogromne, ale niesie to za sobą konieczność ciągłego udoskonalania hardware’u. Jeszcze kilka lat temu posiadania sprzętu z więcej niż 1 GB pamięci RAM robiło wrażenie. Dziś, nie – mało tego, nawet 2 GB nie gwarantują sprawnej pracy systemu. Z tego też powodu producenci prześcigają się w coraz to potężniejszych konfiguracjach. Pytanie, czy 6 GB to już nie przesada?

Patrząc na ostatnią premierę Vivo XPlay 5 – nie. Smartfon miażdży wydajnością i prawdę mówiąc czekam, aż mniej „egzotyczni” producenci zaczną wyposażać swoje urządzenia w podobne komponenty.

Wracając do nadchodzącego Meizu Pro 6, jeśli wierzyć doniesieniom naszych skośnookich przyjaciół smartfon będzie mógł pochwalić się właśnie 6 GB RAM, co w połączeniu z układem Snapdragon 820 lub Exynos 8 Octa (dwie wersje) zrobi wrażenie. Dodajmy do tego 128 GB pamięci na dane użytkownika oraz wsparcie dla rozpoznawania siły nacisku i robi się ciekawie. Dziwi natomiast informacja o skromnym ekranie FullHD (1920 x 1080 pikseli).

Są to dopiero pierwsze wiarygodne przecieki i jestem pewny, że wraz ze zbliżającą się premierą uzyskamy pełną (potencjalną) specyfikację techniczną smartfona.

Źródło: news.mydrivers.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...