Edge750x300

Rozszerzenia w przeglądarce Microsoft Edge? Pierwsze już się pojawiło…

Dobrze, pojawiło się tylko częściowo, gdyż obecność rozszerzenia w sklepie z aplikacjami Microsoftu to jedno, a niemożność instalacji to drugie. Mimo wszystko – możemy potraktować sytuację, jako nieoficjalną zapowiedź wprowadzenia wspomnianego elementu przeglądarki.

Edge750x300

Zacznijmy od początku – sam Edge nie jest produktem udanym, ba – nie jest produktem skończonym. Korzystając z przeglądarki odnoszę wrażenie, iż jest to kolejna beta. Błędy, niepoprawne wczytywanie kodu oraz notorycznie wypinające się wtyczki – to wszystko znacząco obniża komfort użytkowania. Nie mniej jednak gigant z Redmond ma wysokie aspirację i uważa, że przeglądarka w przyszłości zajmie miejsce w pierwszej trójce.

Optymistyczne prognozy, ale nie powiem aby były nierealne. Właściwie poza wymienionymi przeze mnie wadami, trzeba by było jeszcze zająć się brakami. Głównym będzie tutaj kwestia rozszerzeń na wzór tych dostępnych w Google Chrome. Microsoft już nad tym pracuje, czego dowodem jest pojawienie się w „sklepie” narzędzia Page Analyzer. Jest to właściwie rozwinięcie aplikacji o tej samej nazwie. Niestety, aktywacja jest na tę chwilę niemożliwa, ale podejrzewam, że jest to kwestia tygodni.

Jako ciekawostkę dodam tylko, że w opisie rozszerzenia wspomniano o wsparciu dla urządzeń z procesorami ARM – czyżby wtyczki pojawiły się również w smartfonach pracujących pod kontrolą Windows 10 Mobile? Wizja zachęcająca, ale wątpię aby miało to pomóc w wyciągnięciu wspomnianej platformy z dołka. Brak zainteresowania, a właściwie spadek pogłębia się i nic nie wskazuje, iż ten stan rzeczy miałby ulec poprawie.

Zostawmy jednak mobilny OS Microsoftu.

Przeglądarkę Edge skreśliłem już jakiś czas temu, lecz po zaimplementowaniu wtyczek ponownie spróbuje jak „smakuje” explorer internetowy w wykonaniu giganta z Redmond.

Źródło: Twitter.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....