dronagh

Ja też tak chcę! Studenci AGH uczą latać się dronami

O dronach mówi się ostatnio bardzo dużo. Mają one wiele zastosowań, lecz nie łatwo nimi sterować. Niewłaściwie zarządzane urządzenia tego typu stanowią zagrożenie. Na jednej z polskich uczelni studenci uczą się obsługiwać drona, by później wykorzystać go w swojej pracy.

dronagh

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie mają możliwość na zajęciach latać dronem. Dokładnie na wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, przyszli inżynierowie uczą się operować dronami. Władzie uczelni stwierdziły, że takie umiejętności przydadzą się młodym absolwentom na rynku pracy. Umieszczona na dronie kamera robi zdjęcia w bardzo dobrej jakości, które później wykorzystuje się do mapowania terenów. Studenci uczą się nie tylko latania dronem, ale również tego jak wyznaczyć odpowiednią trasę, żeby uzyskać jak najlepsze zdjęcia do stworzenia mapy. Ze zgromadzonych informacji otrzymują chmurę punktów, którą później przekształcają w trójwymiarowy obraz danego miejsca. Użycie odpowiedniego aparatu w dronie pozwala na uzyskanie dokładności z marginesem błędu zaledwie kilku centymetrów.

Jest to pierwszy wydział w Polsce, który oferuje naukę obsługi dronów. Na razie tego typu zajęcia nie są zbyt popularne. Uczęszcza na nie trzydziestu-sześciu studentów. Z każdym kolejnym pokoleniem studentów zainteresowanych powinno przybywać, nie tylko ze względu na ciekawość, ale też ze względu, że drony to technologia przyszłości. Krakowska Akademia musiała trochę zainwestować w sprzęt do nauki, jednak była to świetna decyzja. Oferują teraz coś unikatowego, co przydaję się na rynku pracy i zajęcia z perspektywy studenta stają się po prostu ciekawsze.

źródło: tvn24

 

____________________

 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....