Jaime Waydo

Jaime Waydo wysłała łazika na Marsa, teraz zrobi autonomiczny samochód dla Apple

Rzecznik Apple potwierdził fakt zatrudnienia przez firmę Jaime Waydo, ekspertki ds. autonomicznych pojazdów. Niestety, nie sprecyzowano, czym kobieta miałaby się dokładnie zajmować. Czyżby Apple znowu próbowało wejść w świat samoprowadzących się aut?

Jaime Waydo

Choć samochody bez kierowców nie są już czysto futurystycznym zagadnieniem, mało kto miał możliwość dostrzec rzeczoną technologię w codziennym użytkowaniu. Przed producentami oraz dostawcami tego typu rozwiązań długa droga. Co ciekawe, w wyścigu o swój kawałek “autonomicznego” udział postanowił wziąć sam gigant z Cupertino.

Jaime Waydo stworzy dla Apple autonomiczne pojazdy?

Zastanawiacie się, kim jest Jaime Waydo? To ekspertka w dziedzinie autonomicznych pojazdów, która piastowała stanowisko inżyniera systemów w Google’u. Nie jest to jednak najważniejsze osiągnięcie Waydo. Specjalistka może pochwalić się pracą w NASA. To właśnie dzięki niej Amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmiczne wysłała na Marsa łazika. Przyznajcie, doświadczenie Jaime robi wrażenie. Teraz ekspertka trafia w “sidła” Apple.

Faktycznie, Sadownicy mogą mieć zupełnie inny plan współpracy z Jaime Waydo, zupełnie niezwiązany z autonomicznymi samochodami. Niemniej, zatrudnienie wspomnianej kobiety i niewykorzystanie jej potencjału byłoby wielkim marnotrawstwem. Wobec czego wnioskuję, że Apple faktycznie może chcieć uczestniczyć w wyścigu o miejsce w segmencie autonomicznych aut.

Apple czy Google? Kto zrobi to lepiej?

Google całkiem śmiało poczyna sobie na rynku autonomicznych pojazdów. Firma znana jest z innowacyjnej działalności, stąd nie powinno dziwić nikogo to, że samochody sygnowane logo Google są jednymi z bardziej rozpoznawanych w branży.

Nauczony doświadczeniem, zdają sobie sprawę z tego, jakie podejście do technologii i nowatorskich rozwiązań ma Apple. Koncern z Cupertino może chcieć dopieścić swój projekt do granic możliwości, zanim w ogóle zdecyduje się o nim szerzej opowiedzieć. Zatrudnienie Jaime Waydo może znacząco przyczynić się do postępu w pracach nad autonomicznym autem. Kibicuję temu gorąco.

Źródło: Macrumors

Grafika

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...