You are here
Moto C2, czyli Motorola i Android Go artykuły News 

Moto C2, czyli Motorola i Android Go

Choć smartfony z serii Moto stanowią idealny przykład niedrogich, świetnie zoptymalizowanych urządzeń, Motorola zamierza pójść o krok dalej i zaoferować użytkownikom jeszcze tańszy sprzęt. Co ważne, będzie on przynależeć do serii Android Go.

Moto C2

Na stronie FCC dostrzeżono informację o nowym smartfonie Motoroli. XT1920 to najprawdopodobniej model Moto C2. Poznaliśmy jego specyfikację techniczną, która pozwala sądzić, iż mamy do czynienia z urządzeniem z serii Android Go.

Moto C2 na stronie FCC

Część z was może nie kojarzyć, czym jest FCC, dlatego też spieszę z wyjaśnieniem. FCC to skrót od Federal Communications Commision odnoszący się do amerykańskiej agencji regulującej kwestie komunikacji radiowej. Każdy smartfon przeznaczony na tenże rynek musi przejść weryfikację w FCC. Oznacza to, że pojawienie się tutaj C2 jest niemal równoznaczne z ogłoszeniem przyszłej premiery urządzenia.

Dzięki FCC możemy dowiedzieć się o Moto C2 znacznie więcej. Specyfikacja, choć szczątkowa, dostarcza nam wskazówki sugerujące, jakim urządzeniem będzie rzeczony sprzęt. Moto C2 będzie smartfonem o wymiarach 147,88 x 71,22, w którym zamknięto ekran o przekątnej 5,2-cala, 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci na dane użytkownika. Znajdziemy tutaj również modem LTE kat. 10, Bluetooth 4,2 oraz akumulator o pojemności 2120 mAh.

Moto C2

Android Go

Co prawda w dokumentacji nie oznaczono tego wprost, jestem niemal pewny, że sprzęt będzie przynależał do projektu Android Go. Wskazuje na to specyfikacja, a konkretnie jej część obejmująca skromną pamięć RAM. W dzisiejszych warunkach sprzęt wyposażony w zaledwie 1 GB pamięci operacyjnej nie ma szans działać prawidłowo. Wyjątkiem są urządzenia sygnowane serią Android Go, w których system oraz aplikacje są zoptymalizowane do współpracy z niezwykle skromnymi podzespołami.

Czy ruch Motoroli związany z Moto C2 jest ruchem dobrym? Tak, zwłaszcza że producent od dawna kojarzony jest ze świetnym stosunkiem jakości do ceny urządzeń. Wejście w świat Android Go może tylko poprawić sytuację.

Źródło: PhotneArena, Android Authority, Nashvillechatterclass

Related posts

3 thoughts on “Moto C2, czyli Motorola i Android Go

  1. Ja w pracy używam tylko sprawdzonych marek, mam swojego samsunga S5 od dawna i nie narzekam!
    http://autopomoc-zgorzelec.pl/

    1. Marcin Karbowiak

      Zapewniamy, że to Moto to sprawdzona marka ?

  2. Thank you for providing such useful information through your article. Good work!!! keep writing such articles, I will be glad to read them all. Also, read my article and share your experience.

Leave a Comment