Smartphones

Jak będzie wyglądał rynek smartfonów za kilka lat?

Producenci starają się zadowolić klientów i prezentują coraz to nowsze słuchawki. Jednym wychodzi to lepiej, a innym gorzej. Dlatego też zażarta walka trwa, pytanie kto ją przegra i znikanie ze smartfonowego świata?

Smartphones

Nie da się ukryć, że sytuacja na rynku smartfonów jest ciężka. Starzy wyjadacze muszą odpierać ataki nowych konkurentów. Duża cześć z nich pochodzi z Chin. Jednak ich urządzenia to już nie są te „chińczyki” co kiedyś. Oferują dobrą jakość wykonania, świetne parametry techniczne i są o wiele tańsze od najpopularniejszych modeli. Ostatnio w sieci pojawiły się wyniki finansowe kilku firm. HTC po raz kolejny odnotowało olbrzymie straty i tak naprawdę nie wiem, na co liczy. Zarząd ma nadzieję, że model A9 pomoże im się trochę odbić od dna, ale szczerze w to wątpię. Sony chyba pogodziło się już z porażką. Słuchawki Japończyków robią świetne zdjęcia, ale przegrzewają się, przez co mają problemy z wydajnością. Może dlatego też firma postanowiła otworzyć nowy dział zajmujący się tylko produkcją aparatów do telefonów. Najpewniejszym graczem w tej chwili jest Apple. Dysponuje małą ilością słuchawek w ofercie oraz jest developerem własnego oprogramowania, co daje mu duże możliwości oraz monopol na iOS. Firmy rozwijające się biorą przykład z Amerykanów i wzorują swoje smartfony na iPhone’ach, a nakładki na Androida modyfikują tak, aby jak najbardziej przypominały tę Apple’owską. Samsung jest producentem z najlepszą pozycją w świecie Zielonego Ludzika, ale ciężko jest być najlepszym wśród wielu. Huawei systematycznie zwiększa zyski, a jego słuchawki są naprawdę interesujące. Są jeszcze tacy producenci jak Meizu i Xiaomi, którzy tworzą smartfony za niewielkie pieniądze, a nie da się ukryć, że cena ma bardzo duże znaczenie przy zakupie nowego aparatu.

Jak będzie wyglądał rynek smartfonów za kilka lat? Zmieni się i to bardzo. HTC i Sony zniknie z tego światka, a ich miejsce zajmą mniej znane firmy. Apple dalej będzie królowało nad konkurencją, a co się stanie z Samsungiem? Myślę, że jego pozycja jest na tyle silna, że pozostanie, ale może spaść z Androidowego tronu. W tekście pominąłem Windows Mobile oraz Microsoft, ale to dlatego, że go praktycznie nie ma. Jeśli dziesiątka nic nie zmieni, to za kilka lat nie zobaczymy okienkowego systemu na smartfonach.

 ____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...