smartreply750x300

Nie odpisuj na maile — Google zrobi to za Ciebie

Google Inbox, czyli inteligentny klient Gmaila wzbogacił się właśnie o nową, bardzo interesującą funkcję, która w założeniu ma skrócić czas odpowiedzi na wiadomości do minimum. Czy automatyczne odpowiedzi generowane na podstawie analizy treści sprawdzą się w przypadku produktu giganta z Moutain View?

smartreply750x300

Smart Reply, bo tak nazywa się wspomniane rozszerzenie możliwości klienta pocztowego, pojawi się u pierwszych użytkowników już w tym tygodniu. Podejrzewam, iż zostanie ona zaimplementowana wyłącznie w aplikacji mobilnej, gdyż korzystając ze smartfona, rzadko kiedy mamy dłuższą chwilę na czynność, jaką jest odpowiedź na maila. W przypadku przeglądarkowego klienta nie widzę potrzeby stosowania powyższego rozwiązania, choć pomysłodawcy mogą twierdzić inaczej.

Działanie Smart Reply opiera się na specjalnym algorytmie, który analizując nasze aktywności oraz treści wiadomości, podsunie (albo nie) propozycje szybkiej odpowiedzi. W teorii rozwiązanie prezentuje się naprawdę ciekawie i z wielką chęcią sprawdziłbym, jak Google radzi sobie z moimi mailami. Niestety, chcąc przetestować wspomnianą funkcję, należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż ta trafi początkowo jedynie do użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

smartreply2gif

Od pewnego czasu producenci sprzętu oraz oprogramowania dwoją się i troją, aby ich produkty stawały się coraz to inteligentniejsze. Oszczędność czasu, wygoda oraz  prostota użytkowania — właściwie powinniśmy się cieszyć. Sam korzystam z dobrodziejstw technologii i to w stopniu większym niż przeciętny użytkownik, jednak jedno mnie przeraża. Mowa o stracie kontroli nad działaniem urządzeń tudzież programów. Dopóki sam mogę zdecydować czy „inteligentne działania” tychże są właściwe, wszystko jest OK, jednak obawiam się, że w przeciągu kilku lat nastąpi przełom i „moja zgoda” nie będzie potrzebna. Wtedy smart-rozwiązania mogą okazać się niebezpieczne.

Źródło: gmailblog.blogspot

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...