Jak działa Apple Financial Services

Jak działa Apple Financial Services, czyli wynajem urządzeń Apple?

Trochę przyszło nam poczekać na to, aż Apple Financial Services pojawi się w Polsce, ale zdecydowanie warto było. Przynajmniej wtedy, kiedy prowadzimy własną działalność gospodarczą czy po prostu odpowiadamy za finanse firmy. Dobrze więc wiedzieć, jak działa Apple Financial Services w praktyce.

Jak działa Apple Financial Services

Pierwsze informacje o tym, że usługa ma trafić do Polski, pojawiły się jeszcze w sierpniu tego roku. Czyli minęło raptem kilka miesięcy, a właściciele firm mogą już teraz skorzystać z tej dość wyjątkowej oferty. W końcu przyzwyczailiśmy się do tego, że można wypożyczyć samochód czy wynająć przestrzeń biurową. Dalej jednak wynajem urządzeń mobilnych zdawał się być czymś, o czym mało kto wiedział. Tymczasem wygląda na to, że to wielce opłacalne rozwiązanie, a już na pewno przy dużych ilościach.

Jak działa Apple Financial Services?

Odpowiedź na pytanie, jak działa Apple Financial Services może być tylko jedna. Działa prosto. Sam proces wynajmu nie jest czymś wielce skomplikowanym, a umieszczony na stronie kalkulator dodatkowo to ułatwia (sprawdzicie to TUTAJ). Prowadzi go autoryzowana przez Apple firma, więc nie powinno to wzbudzać niczyich podejrzeń. Sama usługa nie jest przecież nowością, choć w Polsce do tej pory nie mieliśmy takiej możliwości.

Same warunki wynajmu urządzeń od Apple nie różnią się specjalnie od tego, kiedy wynajmujemy np. samochód. Płatności za smartfony czy tablety rozkładane są na raty, które w zależności od wybranego okresu na umowie, pozwalają na zaoszczędzenie sporej kwoty. Dla przykładu. Przy wzięciu dwóch modeli iPhone XR (64GB) na okres 24 miesięcy, za oba smartfony zapłacimy 183 złote miesięcznie. Tutaj nie wzięliśmy żadnego dodatkowe ubezpieczenia, ale takie też jest oczywiście możliwe. Jednak nawet bez niego, kalkulator podpowiada nam, że oszczędzamy w ten sposób 1673 złote w ciągu dwóch lat.

I już patrząc na to z tej perspektywy, widać jakie benefity mogą pojawić się dla właścicieli firm. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to osobiście, ale tak jak wspomnieliśmy, potrzebna będzie do tego działalność gospodarcza. Największe oszczędności generowały będą oczywiście duże wypożyczenia. Przy większej flocie dla np. 50 pracowników, firma może zaoszczędzić tysiące złotych. Ważne jest też tutaj to, że wypożyczone sprzęty można wymienić na inne modele w określonym w umowie czasie. Da to pewnego rodzaju mobilność dla korzystających z rozwiązania osób.

Serwis i dodatkowe korzyści

Jak działa Apple Financial Services, jeżeli chodzi o np. usługi serwisowe? Na stronie znajdziemy trzy opcje, przy czym jedna z nich jest tylko darmowa. Obejmuje ona m.in. darmową diagnostykę urządzeń i działania logistyczne związane z naprawami gwarancyjnymi oraz pogwarancyjnymi. Za bezkosztowe naprawy urządzeń oraz dostęp do zastępczych sprzętów przyjdzie nam już zapłacić 2499 złotych miesięcznie. Może się to wydawać dużo, ale warto to rozważyć w przypadku naprawdę dużych zamówień. W końcu lepiej mieć dodatkowe zabezpieczenie.

Jakie sprzęty możemy więc wypożyczyć? Oprócz iPhone XR mamy do wyboru między innymi iPhone 6S, iPhone 7 czy iPhone XS. Są także iPady i iPad Pro czy laptopy MacBook Air oraz MacBook Pro. Dobrze więc widać, że oferta skierowana jest głównie do przedsiębiorców ceniących sobie mobilność. Przedstawiciele handlowi czy nawet pracownicy korporacji powinni więc być zadowoleni z możliwości wyboru. Liczymy na to, że w przyszłości usługa będzie dostępna także dla osób fizycznych, bo z pewnością znalazłoby się na nią kilku chętnych. Z czasem zobaczymy, jak działa Apple Financial Services w Polsce i czy przyjęło się na naszym dość trudnym rynku.

Nowe smartfony oraz laptopy znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...