Jak połączyć handheld z Windowsem 10?

Nowe konsole pojawiają się ostatnio niczym grzyby po deszczu, a to wszystko za sprawą kampanii crowdfundingowych, gdzie każdy, nawet najbardziej początkujący twórca może pokazać urządzenia będące owocami jego pracy.

Opisywaliśmy dotychczas urządzenia, które powstawały z powodu nostalgii za tym, co kiedyś cieszyło. Chociaż wiele osób ma w swoich domach platformy retro, to nie brakuje takich, którzy już dawno rozstali się ze swoimi sprzętami, a w wyniku mody na retro przypominają sobie o produkcjach z dawnych lat. Tym razem konsola, którą chcemy przedstawić, z tematyką retro nie ma nic wspólnego.

A co, gdyby na przenośnej konsolce śmigał nam Windows 10? Sam zaś handheld przypominałby 5,5 calowy laptop, którego klawiatura łączyłaby się z krzyżakiem, analogowymi gałkami i przyciskami. Jeśli chodzi o procesor, to mielibyśmy na pokładzie urządzenia Intel Atom x5-Z8500 Cherry Trail. Okazuje się, że dzięki GPD Win i kampanii crowdfundingowej na Indiegogo będziemy się mogli cieszyć takim urządzeniem czy, jak kto woli, laptopem, który mieści się w kieszeni.  

http://www.youtube.com/watch?v=fuqIyaQF4Ow

Jeśli chodzi o wstępną specyfikację, to możemy spodziewać się:

 • SoC (System-on-a-chip): Intel Atom x5-Z8500 quad-core Cherry Trail, 1.44/2.24 GHz, Intel HD Gen8,
 • Pamięć systemowa: 4 GB,
 • Pojemność: 64 GB eMMC 4.51 flash, slot na karty SD powyżej 128 GB,
 • Wyświetlacz: 5,5 cali, ekran dotykowy IPS, rozdzielczość 1280×720, Corning Gorilla Glass 3, technologia pełnej laminacji,
 • Wyjście wideo: mini HDMI,
 • Audio: mini HDMI, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, mikrofon i głośnik, kodeki audio  Realtek ALC5645,
 • Połączenie: WiFi 802.11, Bluetooth 4.0,
 • USB: 1x port USB 3.0, port micro USB,
 • HID (Human Interface Device): klawiatura QWERTY, krzyżak, dwa analogowe joysticki (jeden może służyć jako mysz), przyciski ABXY, przyciski związane z kontrolą głośności,
 • Power LED,
 • Bateria: 6000 mAh akumulator litowo-polimerowy,
 • Rozmiary: 15.5 x 9.7 x 2.2 cm (zamknięta),
 • Waga: 300 gramów.

Miłośnicy gier nie będą się nudzić, bo GPD Win umożliwi im granie w produkcje z PC, tytuły napisane we flashu, gry z Xboxa, dostęp do tytułów z platformy Steam, a jeśli znudzą się im one, to będą mogli korzystać z emulatorów i grać m.in. w produkcje z PlayStation, PSP, tytuły arcade, gry z systemu Android, Segi Dreamcast i Mega Drive itp. Co ciekawe, możemy podłączyć handheld do telewizora i w ten sposób zmienić konsolkę przenośną w stacjonarne urządzenie. Na chwilę obecną nie ma wideo, które pokazywałoby możliwości handheldu dotyczące gier. Wiadomo jednak, że pojemna bateria pozwoli 6 do 8 godzin zabawy w granie online. Możemy też cieszyć się 80 godzinami muzyki, 8 godzinami filmów online, zaś stan czuwania urządzenia wynosi 672 godziny.

Za projektem stoi chińska firma GPD, na czele której stoi Wade Wang. W skład zespołu wchodzą również: Sky Yang, Ricky Xie i Samty Chen.

Koszt konsoli to 299 dolarów. Pierwsze egzemplarze trafią do osób, które wsparły kampanię na Indiegogo w październiku 2016 roku. 

 

Źródło: Indiegogo

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...