You are here
Jak Sony chce ulepszyć swoje smartfony News 

Jak Sony chce ulepszyć swoje smartfony

Sony nie radzi sobie ostatnio najlepiej. Pseudoflagowy model Xperia Z3+ nie ma najlepszej opinii i wielu uważa go za odgrzewany kotlet. Japończycy się nie poddają i szykują coś, co spowoduje, że smartfony z serii Xperia znowu będą atrakcyjne.

 
sonypomysl

Już od jakiegoś czasu coraz więcej fanów Sony narzeka na smartfony flagowe Z-tki. Klienci stawiają coraz to większe wymagania, a ukochany producent musi, a raczej powinien je spełnić i przynajmniej dotrzymywać kroku konkurencji. Z3+ nie jest złym smartfonem, ale kiedy postawimy ją obok Samsunga Galaxy S6 wygląda nie najlepiej. W sieci pojawiły się plotki o tym, że Sony ma zamknąć dział mobilny, jednak szybko zostały zdementowane, a kilka dni później wyciekły pierwsze informacje o Xperii Z5.

Mimo że do premiery prawdziwego flagowego telefonu od Sony daleka droga, producent nie próżnuje i ma pomysł, którym już niebawem może dać drugą młodość swoim smartfonom.  Firma pracuje na oprogramowanie opartym na Androdzie. Co to będzie? Nie wiadomo, może po prostu nowa nakładka systemowa. Skoro Sony się tym chwali, to faktycznie może to być coś wartego uwagi. Z pewnością prace nad projektem są zaawansowane, ponieważ posiadacze Xperii Z3 mieszkający w Szwecji już od 27 lipca do 13 września będą mogli uczestniczyć w testach. Później zostaną wprowadzone poprawki i przyjdzie czas na udostępnienie w finalnej odsłonie.

Nie ma jednak konkretnych informacji o premierze oraz o tym, czy wszystkie smartfony Xperia otrzymają nową nakładkę, bo myślę, że właśnie nad tym pracuje japoński producent. Aktualna nakładka na Androida Lollipop została odświeżona i poprawiona względem przestarzałego poprzednika. Tak więc nie wiem czego spodziewać się tym razem.

 
źródło: phonearena

 

____________________
Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą telefonów Sony pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Related posts

Leave a Comment