You are here
[Poradnik] Jak wybrać smartfon odpowiadający naszym potrzebom? poradniki 

[Poradnik] Jak wybrać smartfon odpowiadający naszym potrzebom?

W sklepach jest mnóstwo telefonów. Różnią się parametrami, ceną czy wyglądem. Stojąc przy regale, zastanawiamy się, czego w ogóle szukać. Postaram się Wam pomóc i ustalić listę priorytetów podczas zakupu nowego smartfona.

Smartphones

1. System operacyjny

Od systemu, na którym działać ma Wasze nowe cacuszko, bardzo dużo zależy. W tej chwili najpopularniejsze są Android oraz iOS. W tyle pozostaje Windows Phone ze względu na ograniczoną ilość aplikacji. Jeśli zdecydujecie się na platformę Apple, to nie macie dużego wyboru smartfonów, ale dostajecie bardzo ładny i intuicyjny system operacyjny. Wybierając Androida, macie możliwość wyboru wielu słuchawek oraz dużej ilości nakładek producenckich, wśród nich są też te przypominające iOS-a.

2. Ekran

Nie da się ukryć, że wyświetlacze w smartfonach ciągle rosną. Nie każdy chce nosić w kieszeni „cegłę”, o ile takowa mu się tam w ogóle zmieści… Warto w sklepie sprawdzić, jak leżą nam w dłoni słuchawki o różnych rozmiarach. Kiedy wybierzemy odpowiednią dla nas przekątną ekranu, warto zapoznać się z parametrami wyświetlacza, a dokładnie z jego rozdzielczością. Sony wprowadziło do swoich najnowszych flagowców już nawet 4K, ale to zdecydowanie za dużo. Na chwilę obecną polecam rozdzielczość FullHD, która jest optymalna dla oka przy takich panelach.

3. Przeznaczenie

Warto się zastanowić, do czego nasz nowy nabytek ma służyć. Jeśli do dzwonienia, SMS-owania i przeglądania internetu, to nie musi mieć supermocnego procesora oraz dużej ilości pamięci operacyjnej. Jednak kiedy telefon jest narzędziem pracy, to warto żeby procesor był wydajny i aby nie zabrakło nam RAMu do pracy w kilku aplikacjach na raz. Jeśli chcecie korzystać z telefonu jak z konsoli do gier, warto zainteresować się zastosowanym w nim układem graficznym.
smartphones2

4. Multimedia

Smartfony mają przeważnie dwa aparaty fotograficzne. To od nas zależy, z którego więcej korzystamy. Wydaje mi się, że lepiej skupić się na porządnym aparacie tylnym, a ten do selfie niech po prostu będzie; no chyba, że lubicie robić sobie zdjęcia i wysyłacie dużo Snapów. Chcąc zaspokoić ciągle rosnące oczekiwania klientów, producenci przykładają się  też do wyposażenia audio telefonu. Obecnie są na rynku telefony z dobrymi głośnikami stereo lub zestawami słuchawkowymi z wyższej półki, które zadowolą każdego audiofila. Na to też warto zwrócić uwagę, jeśli słuchacie dużo muzyki ze swojego smartfona.

5. Reszta

Każdy ma jakieś swoje wymagania co do słuchawki dotyczące wyglądu czy też jakichś parametrów technicznych. Zostały one wymienione na ostatnim miejscu, bowiem na rynku mamy mnóstwo telefonów i uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ jest wiele bratnich urządzeń różniących się drobnostkami. Kobiety większą wagę mogą przykładać do designu, mężczyźni zaś do tego, aby obudowa była wykonana z metalu, ale praktycznie zawsze jesteśmy w stanie wybrać zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Nie wspomniałem o najważniejszym czynniku dotyczącym zakupu smartfona, czyli o pieniądzach. Wiadomo im mamy więcej do wydania, tym bardziej możemy wybrzydzać. Nie śpieszcie się tylko z zakupem i jeśli brakuje Wam gotówki do aparatu, który naprawdę Wam się podoba, wstrzymajcie się. Z telefonu korzystamy codziennie i jeśli za każdym razem miałoby nas coś drażnić, a może nas cieszyć, to warto poczekać.

 
____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Related posts

Leave a Comment