Jak zadbać o smartfona podczas wakacyjnych wojaży?

Okres wakacyjny bywa ciężkim czasem dla wszelkiej maści urządzeń mobilnych. Jednak, jeśli przed wyjazdem odpowiednio się „zabezpieczymy”, smartfon powinien wyjść z wielu sytuacji bez szwanku. Mamy dla was kilka praktycznych porad…

uwaga750x300

Wysokie temperatury – skrajne temperatury wpływają negatywnie na pracę naszych telefonów – to niezaprzeczalny fakt. Mimo to chętnie zabieramy nasze kieszonkowe centra multimedialne na plaże, choćby w celu wykonania kilku zdjęć lub posłuchania ulubionej muzyki. Należy pamiętać, o tym, żeby nie wystawiać urządzenia na długie działanie promieni słonecznych. Najlepiej zrobimy trzymając go w torbie lub przykrywając np. ręcznikiem.

Upadki – wiele osób stara się spędzać urlop aktywnie. W takim przypadku nie trudno o upadek naszej słuchawki. Rozsypany w drobny mak wyświetlacz skutecznie pogorszy nasze samopoczucie. Można tego jednak uniknąć, zawczasu nabywając odpowiednie etui. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie silikonowy pokrowiec przylegający z każdej strony (oprócz ekranu) do urządzenia.

Porysowany ekran – hartowane szkła zastosowane w smartfonach są naprawdę wytrzymałe. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z technologia Gorilla Glass lub pochodną. O ile te chronią przed porysowaniem nożem lub kluczami, to w przypadku kontaktu z piaskiem poddają się. Plaża jest szczególnie nieprzyjaznym miejscem dla naszych wyświetlaczy. Dlatego warto rozważyć zakup wysokiej jakości foli ochronnej.

Woda – Co prawda na rynku dostępne są wodoodporne urządzenia, niestety jest ich jak na lekarstwo i nie licząc Xperii Z, nie grzeszą urodą. Tutaj znów z pomocą przychodzą producenci akcesoriów GSM. Przeglądając oferty sklepów możemy natrafić na wodoszczelne pokrowce, które skutecznie chronią urządzenia przed płynami takimi jak woda, piwo czy soki.

Dzięki tym prostym radom możecie uniknąć wizyty w punkcie napraw, a nawet wymiany niedziałającego smartfona na nowy. Łączny koszt akcesoriów z pewnością będzie niższy od rachunku z serwisu GSM. 

Dodaj komentarz

117 More posts in poradniki category
Recommended for you
Haptic Touch
Haptic Touch vs 3D Touch — jakie są różnice pomiędzy rozwiązaniami?

Haptic Touch, następca wcześniej stosowanego 3D Touch zadebiutował przy okazji premiery iPhone'a XR. Rozwiązanie trafiło...