Oculus Rift nie tylko do gier

Głównym celem powstania okularów VR firmy Oculus VR, było wprowadzenie gier w nowy wymiar rozrywki. Pomysł odświeżony, ale warty swojej uwagi. Kto by nie chciał całkowicie wsiąknąć w grę i poczuć się tak, jakby sam był bohaterem przemierzającym dżunglę, pustynie, czy zapomniane grobowce? A co, jeśli dla urządzenia znalazłoby się inne zastosowanie?

Podobną ścieżkę przeszło urządzenie do XboksaKinect. Oprócz użytku typowo do gier, przy pomocy kilku modyfikacji w oprogramowaniu urządzenie znalazło szerokie zastosowanie w innych dziedzinach. Budowanie map 2/3D, interfejs użytkownika rodem z Raportu Mniejszości, rozszerzona rzeczywistość czy rozpoznawanie przedmiotów, to tylko niektóre z nowoodkrytych możliwości „maszynki” Microsoftu. Jedynym ograniczeniem jest nasz umysł. Skoro dało się tak zrobić z Kinectem, dlaczego z Riftem miałoby być inaczej?

Identycznie pomyślała grupa zapaleńców, którzy udowodnili, że przy pomocy wirtualnych okularów da się nawet pilotować drona. Pozostaje nam jedynie pozazdrościć widoków pilotowi. Jak wypadł eksperyment, można zobaczyć na załączonym materiale filmowym.

http://www.youtube.com/watch?v=IoXSfpkUEm0

A Wy jak wykorzystali byście, takie okulary?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...