Mac Mini 2018

Jaki będzie Mac Mini 2018?

Już w najbliższy wtorek Apple zaprezentuje nowe urządzenia. Typowanymi pewniakami są nowy iPad Pro oraz unowocześniona wersja MacBooka Air. Wygląda jednak na to, że gigant z Cupertino nie poprzestanie na dwóch produktach. W grę wchodzi także Mac Mini 2018.

Mac Mini 2018

Apple wielokrotnie wspominało o tym, że Mac Mini jest ważną pozycją w portfolio produktowym firmy. Dementowano również pogłoski, w myśl których gigant planowałby zakończenie serii. Tym samym Tim Cook potwierdził pośrednio, że możemy, wcześniej lub później doczekać się odświeżenia komputerów z serii Mac Mini. To może nadejść już w przyszłym tygodniu.

Mac Mini 2018

Biorąc pod uwagę opinie analityków oraz internetowe doniesienia, możemy z całkiem dużym prawdopodobieństwem potwierdzić nadchodzącą prezentację tytułowego komputera. Warto w tym miejscu pokusić się o małe podsumowanie zebranych informacji. Do rzeczy.

Nazwijmy go roboczo — Mac Mini 2018. Nie ma pewności co do tego, jakie nazewnictwo przyjmie w tym przypadku Apple. Wiemy za to, że firma wyposaży sprzęt w nowe procesory. Obecne dwurdzeniowe jednostki i5 oraz i7 od Intela miałyby zostać zastąpione ósmą generacją i5 i i7. Nowe Mac Mini wystąpią również w zestawie z pamięcią SSD o pojemności do 2TB.

W kwestii portów mamy jedną wielką niewiadomą. Komputery z serii Mini otrzymują na starcie całkiem bogaty zestaw gniazd do komunikacji, co daje namiastkę “Pro” w sprzęcie za niespełna 2 000 złotych. Możliwe, że projektanci zrezygnują z większości rozwiązań na rzecz USB-C z technologią Thunderbolt 3. Patrząc na to, jak postąpiono z MacBookami Pro, scenariusz ten wydaje się realny.

Co z wyglądem?

Jeśli Apple miałoby pokusić się o gruntowną zmianę stylistyki, w sieci pojawiałyby się już pierwsze przecieki z renderami tudzież zdjęciami. Tymczasem internet milczy. Niemniej, podejrzewa się, że Mac Mini 2018 zostanie odświeżony w sposób subtelny. Sądzę, że ograniczy się to do odchudzenia obudowy oraz dodania ciemniejszej kolorystyki.

Jak w waszej ocenie może zmienić się wspomniana seria niewielkich komputerów Apple? Dajcie znać w komentarzach. Jeśli jesteście zainteresowani kupnem komputerów Apple, zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Twitter, Reddit, Digital Trends, MacWorld

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...