Jan A. P. Kaczmarek, laureat Oskara nawiązuje współpracę z polskim studiem Dark Stork

Studio deweloperskie z Poznania, Dark Stork ogłosiło, że nawiązało współpracę z kompozytorem Janem A. P. Kaczmarkiem. Kompozytor wraz z deweloperami brać będzie udział w tworzeniu niesprecyzowanej jeszcze produkcji, powstającej na silniku Unreal Engine 4.

 

Miłośnikom filmów nazwisko Kaczmarka nie powinno być obce. Kompozytor, był autorem ilustracji muzycznych do ponad 20 filmów. Poszczycić się może także zdobyciem Oskara, Złotego Globu oraz statuetki BAFTA. W poznańskim studiu, Kaczmarek zajmować będzie stanowisko konsultanta artystycznego.

Oto co na temat współpracy miał do powiedzenia świeży nabytek Dark Stork : „Tworzenie muzyki do gry wideo będzie dla mnie wspaniałą przygodą i dużym wyzwaniem artystycznym. Dark Stork Studios ma ogromny potencjał i cieszę się na naszą współpracę. Doceniam również, że studio ma siedzibę w Poznaniu i jest pionierem w branży gier wideo w stolicy Wielkopolski, podobnie jak festiwal Transatlantyk w dziedzinie filmu i muzyki. Ufam, że wspólnie stworzymy niepowtarzalną jakość na światowym rynku rozrywki elektronicznej.”.

Pierwszy projekt nad, którym pracuje polskie studio przeznaczony będzie na komputery osobiste, a tworzony jest na czwartej generacji silnika Unreal Engine. Studio zatrudnia obecnie 30 pracowników, a zespół celuje w najwyższą półkę wysokobudżetowych produkcji AAA.

Jesteśmy mocno zaciekawieni, jak wypadnie debiut rynkowy nowopowstałego studia? Wy także?

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...