Windows 8.1 – błędy po aktualizacji

Aktualizacja Windowsa do wersji 8.1 psuje sterowanie w wielu grach. Użytkownicy serwisu Reddit znaleźli jednak sposób na ominięcie, tego buga.

Po aktualizacji Windowsa do najnowszej wersji, zauważyć można było pewną dość irytującą przypadłość. W wielu grach pojawiło się bowiem utrudniające zabawę w wielu grach, nieprzyjemne opóźnienie między ruchem myszy, a kursorem na ekranie. Lista tytułów, których dotyczy, ten błąd jest długa, a można go zaobserwować m.in. w: Metro: Last Light, Stalker: Zew Prypeci czy Deus Ex: Bunt Ludzkości.

Za taką kolei rzeczy odpowiada nowy system komunikacji myszki z komputerem, który według zapewnień twórców, miał poprawiać jakość obsługi wielu monitorów. Próba „zrobienia użytkownikom dobrze” okazała się mieć zgubny wpływ na częstotliwość próbkowania danych z myszy, która spaść może nawet ośmiokrotnie.

Na szczęście grupa osób z serwisu Reddit, wpadła już na tymczasowe rozwiązanie problemu. Po uruchomieniu gry w trybie zgodności z Win 8.1 i zaznaczeniu opcji wyłączenia skalowania na wysokich ustawieniach DPI, sytuacja ulega poprawie.

W komentarzach wpisujcie z jakimi tytułami macie problem i czy rozwiązanie odkryte przez „redditowców” wam również pomogło.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...