Jeden smartfon – dwa systemy? Dzięki współpracy Microsoft z HTC, wizja może stać się faktem

Jak donosi serwis Bloomberg, gigant z Redmond zaproponował zaprzestanie pobierania opłat licencyjnych za wykorzystywanie Windows Phone w smartfonach HTC. Jest warunek – Tajwańczycy będą musieli zaimplementować system w swoich modelach z linii One. Sprawa jest jednak jeszcze bardziej złożona.

ZZHTC750x300

Rozmowy firm, jak na razie, nie przyniosły żadnych ustaleń. Zastanawiające jest tylko na jaki model współpracy zdecyduje się HTC. Pierwsza myśl jaka się nasuwa, to wydanie dwóch wersji swojego flagowca. Jeden pracowałby pod kontrolą Androida, tak jak dotychczas, drugi zaś miałby zainstalowany Windows Phone. Drugi model współpracy może polegać na preinstalowaniu obydwu systemów na jednym urządzeniu. Użytkownik sam mógłby podjąć decyzję, o tym, która platforma jest dla niego wygodniejsza. Takie rozwiązanie jest niestety niezwykle trudne do zrealizowania, stąd powątpiewam, że firmy się na nie zdecydują.

Niezależnie od ustaleń współpracy, można być niemal pewnym, że takowa zaistnieje. Kondycja finansowa HTC nie napawa optymizmem, a kolejne ruchy firmy stoją pod wielkim znakiem zapytania. Możliwe, że kooperacja z Microsoftem pozwoli firmie uniknąć losu Blackberry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...