ChromeOSWindows750x300

System w systemie, czyli Chrome OS uruchomiony na Windows 8

System giganta z Mountain View staje się coraz popularniejszy, a urządzenia wyposażone w Chrome OS można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. Niestety, większość osób nie zrezygnuje z Windowsa na rzecz przeglądarkowego systemu. Powodem jest brak specjalistycznych narzędzi, lecz Google znalazł inny sposób na rozpowszechnienie Chrome OS.

ChromeOSWindows750x300

Google wykazał się nie lada sprytem i wkradł się ze swoim systemem do Windows 8. Najnowszy rozwojowy build przeglądarki Chrome został przygotowany do obsługi w interfejsie Modern UI. Co ciekawe, po uruchomieniu aplikacji można mieć wrażenie obcowania z Chrome OS. W pewnym sensie jest to prawda, gdyż poza brakiem kilku funkcji (menagera plików, kont użytkowników i trybu offline), jest to właściwie system od Google.

Wersja rozwojowa przeglądarki wygląda naprawdę ciekawie, lecz należy pamiętać, że nie jest to jeszcze ostateczna wersja, więc to co zobaczymy w finalnym produkcie może się mniej lub bardziej różnić od wersji Beta. Nie mniej jednak, droga jaką podąża korporacja z Mountain View wydaje się słuszna i możliwe, że już niedługo, chcąc korzystać z Chrome Os nie będziemy zmuszani do rezygnacji z Windows (a często nawet z gwarancji).

Jeśli nie możecie doczekać się stabilnej wersji, to pod tym adresem znajdziecie Google Chrome Canary build. Po krótkiej instalacji, będziecie mogli ocenić czy nowe rozwiązanie okaże się dla Was zadowalające. 

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...