Jedno urządzenie na dwie platformy – Microsoft wypuścił na rynek specjalny adapter dla Kinecta

Do tej pory posiadacze Xboxa oraz PC-ta, aby korzystać z gadżetu giganta z Redmond na obu platformach musieli sięgać do kieszeni dwa razy. Microsoft postanowił zadbać o portfele konsumentów i wypuścił na rynek specjalny adapter pozwalający podłączyć „Kinecta” do obu urządzeń.

Nie tak dawno pisałem o tym, iż Microsoft postanowił zakończyć produkcję pierwszej wersji „Kinecta”. Nie musieliśmy długo czekać na kolejny ruch ze strony giganta z Redmond w sprawie owego urządzenia. Portfolio koncernu poszerzyło się o adapter, który pozwala na podłączenie tego samego sprzętu zarówno do Xboxa jak i komputerów obsługujących systemy operacyjne Windows 8, 8.1 oraz tabletów.

Kilkoma słowami wyjaśnienia zdecydował się podzielić, Michael Fry – „senior technology evangelist” – reprezentujący oddział zajmujący się wspomnianym sensorem:

„Przez kilka ostatnich miesięcy odnotowaliśmy bezprecedensowy wzrost zainteresowania ze strony społeczności deweloperów piszących pod Kinecta i oświadczyliśmy trudności w zaspokojeniu potrzeb zgłaszanych przez rynek. The Kinect Adapter pozwoli na podłączenie Xboksowego sensora do komputerów z Windows 8, 8.1 i tabletów w dokładnie taki sam sposób, jak dotychczas robiliście to z Kinect for Windows v2”.

Co to oznacza dla zwykłego użytkownika? Za kwotę 29.99£ lub 49.99$ staje się on posiadaczem jednego sprzętu, który można podłączyć do obu platform. Wszystkich tych, którzy mają wersję przeznaczoną na systemy Windows uspokajamy, że Microsoft nie zamierza jeszcze kończyć wsparcia dla swojego produktu. Jeśli jesteście zainteresowani adapterem polecam udać się pod, ten adres. Urządzenie na naszym rynku zakupimy za 199 zł.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...