Już jest aktualizacja Androida do wersji 5.1 dla Nexusa 4

Android 5.0 jest już z nami od jakiegoś czasu. Czołowi gracze na rynku mobilnym w miarę upływu czasu aktualizują swoje flagowe modele. W międzyczasie wyszła wersja 5.1, póki co mają ją nieliczni. Teraz do tego grona należy także Nexus 4.

nexus44

Wielu użytkowników smartfonów z systemem Android nie może się doczekać momentu, kiedy będą mogli skorzystać z Lollipopa na swoim telefonie. Są też tacy, którzy wiedzą, że aktualizacji nie dostaną i decydują się na zakup nowego urządzenia, by to zmienić. Niestety owa platforma od Google ma około 5% udziału w androidowym świecie. Statystyki oczywiście stopniowo się poprawiają, Sony co tydzień wypuszcza aktualizacje dla kilku aparatów. Producent oprogramowania jednak nie śpi i już od jakiegoś czasu jest dostępna wersja 5.1. Do niej dostęp mają nieliczni, a na chwilę obecną tylko posiadacze Nexusa 10,7,6, 5 i teraz trafia na Nexusa 4. Aktualizacji można dokonać zarówno przez WiFi, jak i poprzez obraz, który udostępnia Google. W nowej wersji zostały poprawione błędy pojawiające się w 5.0. Jest funkcja chroniąca telefon przed kradzieżą, a bezpośrednio z paska powiadomień połączymy się z siecią WiFi.nexus-4-1-620x465Google bardzo dobrze wspiera serię Nexus. Stara się na bieżąco wypuszczać aktualizację, mimo że niektóre urządzenia nie już są najświeższe. Innym producentom zajmuje to o wiele, wiele dłużej. Android jest wszechobecnym systemem operacyjnym. Ostatnio cześć udziałów w rynku mobilnym zabrał mu Windows Phone i iOS, ale nadal góruje on nad konkurencją. Tempo wypuszczania coraz to nowych wersji systemów jest szokujące, niektórzy niedawno dostali KitKata 4.4.4, a tutaj już Lollipop 5.1. Szkoda, że nie każde urządzenie dostaje aktualizację, w większości są to topowe, drogie modele. Motorola odchodzi od takiego podejścia i mam nadzieję, że kiedyś w jej ślady pójdą inne firmy.

źródło: androidpolice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...