Kalendarium wydarzeń okołotechnologicznych na rok 2017

2017 rok z pewnością przyniesie wiele nieoczekiwanych eventów, z których część będzie miała szanse zmienić sposób postrzegania poszczególnych segmentów elektroniki użytkowej. Mimo wszystko najważniejsze będą jednak cykliczne imprezy okołotechnologiczne. Co, gdzie i kiedy? Przygotowaliśmy dla was specjalne kalendarium.

Kalendarium

Pierwsze tegoroczne targi mamy już za sobą. Mowa o CES, czyli Consumer Electronics Show odbywające się w Las Vegas. Więcej o zaprezentowanych tam nowościach przeczytacie w naszych osobnych wpisach. To jednak dopiero początek eventów związanych z elektroniką. Sprawdźmy dalszą część 2017…

Kalendarium rozpoczyna MWC

Mobile World Congress wystartuje już 27 lutego i potrwa aż  do 2 marca. Jest to przede wszystkim święto fanów technologii mobilnych, a co za tym idzie – na targach królować będą smartfony i to właśnie tam większość producentów zaprezentuje tegoroczne flagowce. Obecność takich marek jak Samsung, Xiaomi, LG, Sony czy Asus jest właściwie pewna. Nie oznacza to, że fani nieobecnych gigantów z Apple na czele nie mają tam czego szukać – jestem przekonany, że jak co roku, tak i teraz stoiska z różnorodnymi akcesoriami będą pękać w szwach.

IEM rozgrzeje Katowice

25-26 lutego, następnie 3-5 marca. To właśnie te dni będą prawdziwym epicentrum rozwoju e-sportu. Rozgrywki światowej sławy graczy w StarCraft II, CS GO czy LOL wypełnią katowicki spodek, w którym pojawią się tysiące entuzjastów tego typu wirtualnej rozrywki.

F8, czyli Zuckerberg w natarciu

W drugiej połowie kwietnia (18-19) Mark opowie nam, co nie co o przyszłości niebieskiego serwisu społecznościowego oraz związanych z nim inicjatyw.

Microsoft Build

Jest to konferencja dedykowana głównie deweloperom. Nie będzie wielkiego show, ale chętni mogą dowiedzieć się całkiem sporo o przyszłych wydaniach Windowsa.

Początek wakacji – WWDC

Tutaj mówimy z kolei o evencie Apple, który pozwoli nam poznać przyszłość iOS oraz MacOS. Niedaleką, bo obejmującą okres 12 miesięcy, ale jednak przyszłość. Nie myślcie jednak, że na WWDC zobaczycie nowe iPhone’y. Nie – te pojawią się dopiero we wrześniu.

Berlińskie IFA

IFA to w zasadzie berliński odpowiednik MWC w Barcelonie. Oczywiście nie mówimy o stuprocentowym odpowiedniku, a więc na targach zobaczymy coś więcej niż mobile. Co? AGD, RTV i jak mniemam mnóstwo gadżetów związanych z elektroniką użytkową.

Źródło: Microsoft, IFA, Apple, Facebook, MWC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

34 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
Nie żałuj sobie. Wybierz telewizor 65 cali lub większy. To się opłaca

Samsung sprawdził, jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniały się ceny telewizorów na polskim rynku. Wniosek...