Karty podarunkowe do Google Play – już w Polsce!

Od dzisiaj w sklepach sieci HDS, czyli InMedio, 1 Minute oraz Relay można nabyć karty upominkowe do sklepu Google Play. Czy to oznacza koniec „piracenia” przez osoby obawiające się podawania danych do swojej karty płatniczej?

GooglePPPPxxMiniOrazSlide

Spora grupa osób decyduje się na pobieranie tudzież instalacje aplikacji z mniej oficjalnych źródeł, czyli najprościej mówiąc – piracenie. Jeśli chodzi o książki oraz filmy dostępne w Google Play sprawa ma się podobnie. Najczęstszym usprawiedliwieniem dla takich występków jest obawa o dane swojej karty płatniczej. Dla przypomnienia – w przypadku zakupów w sklepie Google, konieczne jest podanie dość prywatnych informacji oraz podpięcie na stałe naszej karty. To skutecznie zniechęca potencjalnych klientów platformy.

Na szczęście od pewnego czasu istnieje magiczny sposób dokonywania płatności w Google Play, mający być remedium na obawy przed utratą danych. Mowa o kartach upominkowych, które są pełnoprawnym środkiem płatniczym w sklepie z aplikacjami na Androida. Niestety, gift cards nie były dostępne na terenie polski… aż do dziś.

Od teraz osoby pobierające gry, aplikacje, muzykę, filmy czy książki z nie do końca legalnych źródeł mają na swoje usprawiedliwienie o jeden argument mniej. Od dziś w sieci HDS można nabyć karty upominkowe o nominałach: 50, 75 oraz 150 zł.

Sam fakt wprowadzenia do polskiego Google Play nowej metody płatności cieszy, choć jedna sprawa pozostawia niesmak. Otóż, najniższy dostępny nominał to 50 zł. Szkoda, gdyż dla wielu osób będzie to stanowczo za dużo. Miejmy nadzieję, że gigant z Mountain View z czasem wprowadzi do sprzedaży karty 25zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...