kategoria wiekowa Venom

Kategoria wiekowa Venom potwierdzona – będzie PG-13

Jakiś czas temu pojawiły się przypuszczania, że kategoria wiekowa Venom, czyli nowego filmu z uniwersum Marvela, będzie dostosowana do potrzeb młodszego widza. Teraz niestety dostaliśmy na to potwierdzenie, bo Venom z PG-13 stanie się faktem. Czy to faktycznie tak zła decyzja?

kategoria wiekowa Venom

Marvel radzi sobie doskonale w większości przypadków. Nieliczne problemy w uniwersum kinowym, nie sprawiły, że przestały pojawiać się nowe tytuły. Ogromne problemy z chociażby Fantastyczną Czwórką zostały zapewne zrekompensowane kilkukrotnie przez wynik, który osiągnęło Anwengers: Infinity War. Marvel w ogóle nie ma powodów do zmartwień ostatnimi czasy, a razem z nim Sony. Przecież Spider-Man na PlayStation 4 radzi sobie fenomenalnie. Co jednak z Venomem?

Kategoria wiekowa Venom

O tym, czy kategoria wiekowa Venom wpłynie na to, jak finalnie będzie wyglądał cały film, chyba nie musimy nikogo przekonywać. Wiadomo, że w produkcji zabraknie brutalnych scen, a jeżeli się już one pojawią, to zostaną „ugrzecznione” lub też zmontowane w taki sposób, żeby widz mógł się domyśleć, ale nie widzieć samej akcji na ekranie. Oczywiście trudno wyrokować przed samą premierą, która nastąpi 5 października, czy film mocno na tym ucierpi, ale mamy podejrzenia, że niestety tak się właśnie stanie.

Filmy ze stajni Marvela radzą sobie w boxoffice fenomenalnie, ale kiedy maczało w nich palce Sony, wychodziło tak sobie. Przykładem jest właśnie wspomniana Fantastyczna Czwórka. Sony Pictures zajmowało się jednak produkcją ostatniego filmu o Spider-Manie, a ten zarobił krocie. Widocznie postanowiono pójść za ciosem i sprawić, żeby Venom także przyniósł odpowiednie zyski. W końcu o to chodzi w tym biznesie. Tylko, że kategoria wiekowa Venom, czyli PG-13, może przynieść producentowi więc szkody, niż pożytku. A wszystko przez fanów.

Venom i Spider-Man w jednym filmie?

Do informacji o przyznaniu Venom PG-13 dotarł Bussines Insider, a dodatkowo podał także interesujący powód, dlaczego film nie dostał R-ki. Otóż niewykluczone jest, że w przyszłości powstanie obraz, gdzie spotkają się Spider-Man oraz Venom, co w komiksach było oczywiste. Jeżeli jeden z filmów miałby kategorię wiekową R, byłoby to trudne. Przynajmniej według tego, co sądzą ludzie odpowiedzialni za produkcję.

Duża część fanów bardzo liczyła na to, że po sukcesie Loga oraz Deadpool, Venom także dostanie kategorię wiekową R. Czy to oznacza, że część z tych fanów zrezygnuje z pójścia do kin? Zapewne tak, ale studio liczy na to, że dzięki PG-13 na kinowych salach pojawią się widzowie, którzy do tej pory nie byli zainteresowani tą produkcją. Wszystko zależało będzie od tego, jak Venom zostanie przyjęty w pierwszy weekend oraz przez krytyków, z których opinią liczy się jednak całkiem pokaźne grono osób. Pierwsze prognozy boxoffice przewidują, że w weekend startowy Venom zarobi około 50-60 milionów dolarów (w Stanach Zjednoczonych). Film w dystrybucji pojawi się w październiku, czyli miesiącu niezbyt sprzyjającym wysokobudżetowym produkcją. Widzowie mniej chętnie odwiedzają wtedy kina, a dowodem na to niech będzie fakt, że od lat największym zarobkiem w weekend otwarcia w październiku cieszy się Grawitacja.

Podano także informację o tym, ile będzie trwał Venom. Otóż mniej niż dwie godziny, bo 1:52. Czy kategoria wiekowa wpłynie na odbiór produkcji przekonamy się już niebawem.

Sprzęty, na których odpalicie swoje filmy z kolekcji, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

 

Źródło: Bussines Insider / Venom official site

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...