You are here
Komisja Europejska zmienia zdanie w sprawie zniesienia opłaty roamingowej News 

Komisja Europejska zmienia zdanie w sprawie zniesienia opłaty roamingowej

Po zaprezentowaniu ostatnio naniesionych na projekt obostrzeń, KE zalała fala krytyki. Czy słusznej? Z pewnością, dlatego też postanowiono wspomniany dokument zwyczajnie porzucić.

Oplata roaming 750x300

Spokojnie, sam pomysł zniesienia opłaty roamingowej na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej jest dalej aktualny. Właściwie większość projektu jest już gotowa. Pojawiły się niestety pewne wątpliwości, a mówiąc ściślej obawy przed nadużyciami ze strony klientów operatorów komórkowych. Właśnie ze względu na nie, dokumenty dotycząca „wolnej strefy” musi zostać zaktualizowany, w taki sposób, aby zabezpieczał interesy firm, nie godząc w użytkowników.

Ostatni pomysł okazał się nietrafiony

W ubiegłym tygodniu informowałem was o tym, że Komisja Europejska zamierza ograniczyć zniesienie opłat roamingowych. W jaki sposób miało się to odbywać? Brak dodatkowych kosztów obowiązywałbym przez 30 z rzędu lub 90 dni w roku. Po tym okresie, klienci musieli by zgodzić się na podwyższenie cen, które swoją drogą i tak należały do atrakcyjnych. Wszystko to, aby zapobiec nadużyciom, a uściślając – zniechęcić użytkowników do korzystania z atrakcyjniejszych ofert zagranicznych operatorów sieci komórkowych.

Pomysł KE spotkał się z oburzeniem zainteresowanych. Nic dziwnego, wielu podróżników przebywa poza swoimi ojczyznami dłużej niż 90 dni w roku. Dlaczego więc grupa ta miałaby ucierpieć? Krytyka okazała się słuszna i co istotne – skuteczna.

Komisja Europejska okazała się elastyczna

Rzadko kiedy duże podmioty rządzące biorą pod uwagę zdanie społeczności, które finalnie powoduje zmianę co po niektórych dokumentów. Z tego też powodu KE należy pochwalić za postawę…

Okazuje się bowiem, iż ta zdecydowała się wycofać z zapisu, w myśl którego zniesionoby obostrzenia dotycząca czas „zniesienia” opłaty roamingowej. Nie oznacza to oczywiści, że te nie pojawią się w ogóle. Nie mniej jednak możemy być pewni, że nie będą one godziły w interesy społeczności.

Źródło: EU

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment