You are here
Keyword Snooze, czyli wyciszanie słów kluczowych na Facebooku! Na tę funkcję czekałem latami artykuły News 

Keyword Snooze, czyli wyciszanie słów kluczowych na Facebooku! Na tę funkcję czekałem latami

Ten poranek zaczął się dla mnie zwyczajnie. Budzik, kawa i prasówka przez komputerem. Tymczasem w internetowym biurze prasowym Facebooka pojawiła się informacja o testach funkcji Keyword Snooze, która jest niczym innym, jak wyciszeniem postów zawierających określone frazy kluczowe. Koniec z oglądaniem męczących treści na ścianie aktywności FB.

Keyword Snooze

Tak, wiem — są to dopiero testy i zanim funkcja trafi do wszystkich użytkowników niebieskiego serwisu społecznościowego, mogą upłynąć miesiące. Niemniej, wyczekiwałem wyciszania postów latami i kolejne kilka miesięcy nie robi na mnie żadnego wrażenia. Czym dokładnie jest Keyword Snooze i dlaczego element ten ucieszy niemal wszystkich użytkowników Facebooka?

Keyword Snooze na Facebooku

Trwa mundial. Dziś będzie miał miejsce ostatni mecz naszej reprezentacji, niestety o honor, a na Twitterze oraz Facebooku pojawi się ogromna liczba wpisów dotyczących piłki nożnej. Nie każdy jednak interesuje się Mistrzostwami i nie każdy ma ochotę na zagłębianie się w temat. Osobiście wolę uprawiać sport, aniżeli oglądać go na szklanym ekranie. Z tego też powodu nie interesuję się piłką i wolałbym unikać jej tematu w social mediach. Na Twitterze jest to proste, ale co z Facebookiem?

Portal Zuckerbega nie oferuje niestety możliwości wyciszenia określonych przez użytkownika słów kluczowych. Nie oznacza to, że nie mamy żadnego wpływu na treści prezentowane na News Feedzie. Możemy przecież “wyciszyć” posty od konkretnych znajomych, ale nie mogę powiedzieć, żeby było to rozwiązanie doskonałe. Czy Keyword Snooze, który szykuje Facebook, takowym będzie?

Kiedy i po co?

Wiemy już, że funkcja może przydać się w przypadku meczów piłkarskich, ale czy na tym kończą się możliwości Keyword Snooze? Nie. Opcja przyda się także w przypadku nowych odcinków naszych seriali, a także w celu ominięcia irytujących nas materiałów. Wystarczy wprowadzić ręcznie słowa kluczowe, a algorytm je wyłapujący zrobi za nas resztę.

Źródło: Facebook

Related posts

Leave a Comment