You are here
Galaxy Note 9 — Samsung potwierdził oficjalną datę premiery artykuły News 

Galaxy Note 9 — Samsung potwierdził oficjalną datę premiery

Samsung poinformował o terminie jednej z najgorętszych premier tego roku. Galaxy Note 9 zostanie pokazany już 9 sierpnia i co ważne — wiemy o nim całkiem sporo. Podsumujmy zebrane informacje.

Galaxy Note 9

Na początku roku poznaliśmy flagowe modele z serii Galaxy S od Samsunga, czyli Galaxy S9 oraz Galaxy S9+. Obydwa modele zachwycały ficzerami, ale w kwestii designu, w stosunku do S8-ki zmieniło się niewiele. Wygląda na to, że w przypadku Note’a 9 sytuacja będzie przedstawiać się podobnie.

Galaxy Note 9 — odgrzewany kotlet czy dopieszczenie udanej konstrukcji?

Zapoznając się z grafikami prezentującymi Note’a 9 można śmiało stwierdzić, że smartfon nie będzie innowacyjny pod względem stylistycznym. Zastosowano tutaj design zbliżony do tego, oferowanego przez model ubiegłoroczny, ale nie powinno to dziwić nikogo. W przypadku Galaxy S9 Samsung zachował się niemal identycznie. Nie oznacza to jednak, że Galaxy Note 9 nie pokaże “pazura”.

Podczas konferencji UNPACKED, która będzie miała miejsce w Nowym Jorku, południowokoreański koncern pokaże smartfon, który zostanie wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 845 lub Exynos 9810, 6 GB RAM oraz 128 lub 256 GB pamięci flash. Specyfikację dopełniają akumulator o pojemności 4 000 mAh, grafika Mali G72MP18 oraz 6,4-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 2960 x 1440 pix i proporcjach 18,5:9. Na pleckach pojawi się podwójny aparat, który znamy z modelu Galaxy S9+.

Zmiany w biometrii

Samsung przy okazji premiery Galaxy Note 9 zamierza odejść od stosowanego wcześniej zabezpieczenia biometrycznego w postaci skanera tęczówki oka. Widocznie użytkownicy nie uznawali funkcji za wystarczająco wygodną. Osobiście uważam za efektywniejszy czytnik linii papilarnych, stąd nie mierzi mnie potencjalna decyzja Samsunga.

Źródło: BGR

Related posts

Leave a Comment