Kidula – zarządzaj żłobkiem lub przedszkolem

Każdy zdaje sobie sprawę jak ważne jest w dzisiejszych czasach, by mieć wszystko pod kontrolą. Kiedy pojawiają się w naszym życiu dzieci, jeszcze bardziej staramy się dopasować plan dnia do ich potrzeb. Często decydujemy się zapisać pociechę do żłobka lub przedszkola i chociaż większość placówek ma swoją stronę internetową i możemy śledzić ich aktywność, to chcemy mieć większy wgląd do tego, w jaki sposób wolny czas spędza nasze dziecko.

Idealną możliwością byłoby ułatwienie placówkom współpracy z rodzicami. Nie od dziś wiadomo, że dobrym narzędziem do tego typu działań są aplikacje. Na ten sam pomysł wpadli młodzi rodzice, kiedy odprowadzali dziecko do przedszkola. W samej placówce bardzo dużo się działo i szybko zauważono, że przydałoby się coś, co pomogłoby zarówno rodzicom, jak i administracji żłobków czy przedszkoli oraz wychowawcom. Tak właśnie narodziła się Kidula, czyli nowoczesne narzędzie, mające za zadanie ułatwienie pracownikom tego typu placówek edukacyjnych zarządzania płatnościami, ustalania menu, kontroli nad wydarzeniami i organizacją. Dzięki aplikacji, rodzice będą mogli kontaktować się ze żłobkiem lub przedszkolem, a także zgłaszać spóźnienia dziecka i jego nieobecności.

Za projektem Kidula stoją: Jean-Paul Delimat (główny pomysłodawca), Joanna Delimat i Michał Zielonka. Aplikacja podzielona jest na poszczególne sekcje, którymi można zarządzać i są to: Rejestracja (rodzice uzupełniają formularz rejestracyjny online, a pracownicy placówek nie muszą tonąć w papierach), Kalendarium (można stworzyć wydarzenia, które zsynchronizują się z kalendarzem w telefonie), Galeria (umożliwia udostępnianie zdjęć chronionych zabezpieczeniami o najwyższym standardzie), Wiadomości (usprawnia komunikację), Płatności (rodzice są powiadamiani o nadpłatach i niedopłatach), Zajęcia dodatkowe (rejestracja na zajęcia, opłaty, obecności), Nieobecności (można zgłosić nieobecność lub spóźnienie) oraz Menu (umożliwia rodzicom zapoznanie się z listą posiłków).

Chociaż aplikacja jest mobilna, to rodzice mogą wchodzić na stronę internetową i korzystać z funkcji Kiduli za jej pośrednictwem. Pracownicy placówek mają na portalu dostęp do niektórych opcji – będą mieli m.in. dedykowane specjalne skrzynki odbiorcze.

Obecnie Kidula jest w fazie beta testów, a więcej o samej aplikacji możecie przeczytać tutaj. Redakcja VIP Multimedia przystąpiła do testów i będziemy Wam pisać na bieżąco o Kiduli. 

 

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...