You are here
Kindle Kids Edition — Amazon przedstawia czytnik dla dzieci artykuły News Sprzęt 

Kindle Kids Edition — Amazon przedstawia czytnik dla dzieci

Amazon postanowił wprowadzić nietypową wariację na temat czytnika ebooków. Kindle Kids Edition, bo tak nazwano nowość, to nic innego, jak sprzęt dedykowany młodszym użytkownikom. Sprawdzamy, czym wersja dla dzieci różni się od standardowego modelu Kindle’a dziesiątej generacji.

Kindle Kids Edition
fot. Amazon

Kindle to szalenie popularna i nieprzyzwoicie rozpoznawalna marka. Czytniki ebooków sygnowane wspomnianym logo uważane są za wzorcowy przykład tego typu urządzeń. Wysoka jakość wykonania połączona z usługami Amazon jest w tym konkretnym przykładzie receptą na sukces. Niemniej, producent dostarcza coraz nowsze generacje czytników. Tym razem proponuje on sprzęt skrojony na miarę dziecięcych potrzeb.

Kindle Kids Edition

Czytnik ebooków to chyba jedno z nielicznych urządzeń elektronicznych, od których nie trzeba odciągać dzieci siłą. Czytanie książek jest ważnym elementem rozwoju młodego człowieka, zaś ekran e-ink jest znacznie bezpieczniejszy od emitujących światło wyświetlaczy OLED czy LCD. Niestety, ogrom możliwości w czytnikach oraz nieprzyciągająca najmłodszych stylistyka raczej nie zachęcają do konsumpcji tego typu treści. Amazon znalazł rozwiązanie na wspomniane problemy. Jest nim Kindle Kids Edition.

Kindle Kids Edition
fot. Amazon

Tytułowy czytnik to tak naprawdę standardowy Kindle 10 generacji. Znajdziemy 6-calowy ekran z zagęszczeniem pikseli na poziomie 167 ppi, baterię pozwalającą na tydzień pracy na jednym ładowaniu oraz kolorowe wzmocnione etui o interesującym wzornictwie. Mało tego, Kindle Kids Edition zapewni bezpłatnie roczny dostęp do usługi FreeTime Unlimited, która pozwala korzystać z przeszło 20 tys. przeróżnych treści dla dzieci.

Jako element grywalizacji najmłodsi będą mogli zbierać odznaki za aktywności (czytanie). Interesujące, szczególnie jeśli dodamy do tego opcję Word Wise, tłumaczącą niektóre słowa. Czytnik wejdzie do sprzedaży 30 października 2019 roku. Jego cena wyniesie 109,99 dolarów, czyli około 430 złotych.

Źródło: Amazon

Related posts

Leave a Comment