You are here
Nowy Kindle Oasis z regulacją temperatury podświetlenia ekranu artykuły News 

Nowy Kindle Oasis z regulacją temperatury podświetlenia ekranu

Amazon nie przestaje ulepszać swoich czytników, które stały się niemal synonimem dla nowoczesnego pochłaniania książek. Nie inaczej jest w tym przypadku, bo nowy Kindle Oasis będzie miał wyjątkową funkcję, która przyda się wszystkim nocnym markom. Szkoda tylko, że firma nie ma przewidzianej wysyłki do Polski.

Nowy Kindle Oasis
Nowy Kindle Oasis

Czytniki e-booków to urządzenia, które zyskują coraz większą popularność. Trudno się temu dziwić, bo kto choć raz próbował spakować na wakacje do walizki kilka książek ten wie, że czytnik jest znacznie bardziej poręcznym rozwiązaniem. Łatwy i szybki dostęp do e-booków (legalnych oczywiście) sprawia, że czytniki trafiają do coraz większej ilości domostw na całym świecie. Kindle to już marka, która ma swoich wyznawców, a teraz postanowiono udowodnić, że nie bez przyczyny tak się właśnie dzieje. Szkoda tylko, że nowej jego wersji, nie da się zamówić do Polski.

Nowy Kindle Oasis

Największą zmianą w stosunku do poprzedniej generacji czytnika od Amazonu, jest jego wyświetlacz. Dalej mamy tutaj ekran e-ink Paperwhite, ale firma postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom użytkowników, którzy lubią czytać w nocy. I w związku z tym, nowy Kindle Oasis pozwala na dostosowywanie temperatury podświetlania ekranu. Mówimy tutaj o dość szerokim spektrum, bo od czystej bieli, aż po ciemny bursztyn. Można więc spokojnie założyć, że Kindle dostało coś, co nazywa się tryb nocny.

Oczywiście nikt nie zmusza użytkowników do tego, by stosowali inne barwy, niż te, do których są już przyzwyczajeni, ale dobrze mieć wybór. Sam czytniki można ustawić tak, by wybrane przez użytkownika barwy włączały się o zadanych porach. Dodatkowo dzięki czujnikom umieszczonym z przodu urządzenia, jasność ekranu dostosowuje się automatycznie do ilości światła wokół. Samo czytanie w nocy to nie wszystko, co oferuje nowy Kindle Oasis. Podobnie jak jego poprzednia generacja, ten model także ma normę IPX8, czyli bez obaw możemy zabrać go do wanny i tam kontynuować naszą lekturę.

Specyfikacja Kindle Oasis

Wyświetlacz czytnika ma przekątną 7 cali, co przekłada się w tym wypadku na 300 ppi. Z przodu umieszczono aż 25 diod LED, co zdecydowanie powinno wpłynąć na odczucia podczas czytania. Urządzenie pojawi się w dwóch wariantach – z 8 lub 32 GB miejsca na dane. Pełne naładowanie powinno zająć maksymalnie do 3 godzin, a użytkując sprzęt codziennie przez pół godziny, ten rozładuje się dopiero po 6 tygodniach. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak ustawione jest podświetlenie.

Na stronie Amazon można już zamawiać w przedsprzedaży czytnik, ale nie ma tam możliwości wysyłki go do Polski. Trzeba będzie więc trochę poczekać i ewentualnie zamawiać od pośredników, co może sprawić, że cena nowego Kindle Oasis z podświetleniem, będzie większa. Ile teraz kosztuje? Jeżeli zdecydujemy się na sam czytnik, to za wersję z 8 GB dyskiem, przyjdzie nam zapłacić 269,99 dolarów (około 1020 złotych). Model z 32 GB dyskiem to już wydatek 299.99 dolarów (około 1140 złotych). Cóż, nie jest to mało, ale z pewnością fani czytania się na ten model zdecydują. Szczególnie, jeżeli zależy im na lepszych doświadczeniach podczas czytania w łóżku. Sprzęt ma być wysyłany do pierwszych klientów od 24 lipca tego roku.

Czytniki znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Amazon / The Verge / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment