You are here
10010 mAh w smartfonie? King Kong 6 zasługuje na swoją nazwę artykuły News 

10010 mAh w smartfonie? King Kong 6 zasługuje na swoją nazwę

Odwieczny problem użytkowników wszelakiej maści smartfonów, to czas ich „życia” na jednym ładowaniu. Adaptacyjna bateria, oszczędzanie danych, jasność ekranu ustawiona na minimum – to wszystko może działać, ale to krótkoterminowe rozwiązania. A może by tak wziąć przykład z King Kong 6 i dać akumulator o pojemności 10010 mAh? Tylko, że nawet tutaj czeka na użytkowników haczyk.

King Kong 6
Fot. HiSense King Kong 6

Nie wiemy jeszcze wszystkiego o najnowszym smartfonie od HiSense, ale już nawet ta częściowa specyfikacja pokazuje, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowych, choć po bliższym przyjrzeniu się „sprawie”, można dojść do wniosku, że zabieg z pojemnym akumulatorem to tylko sprytny „myk” marketingowy. W końcu, jeżeli naprawdę w smartfonie chciałoby się zamontować tak pojemne ogniwo, należałoby się liczyć z tym, że jego grubość będzie ogromna i odstająca od standardów, do których przywykli użytkownicy na całym świecie.

King Kong 6

Marka HiSense nie jest u nas dobrze znana, a jeżeli już ktoś ją kojarzy, to głównie z telewizorami, które firma wypuszcza na rynek. HiSense ma jednak znacznie więcej rzeczy do zaoferowania swoim klientom, a jedną z nich są nawet smartfony. Te nie należą do „zwykłych”, a przynajmniej nie modele z serii, którą właśnie dla was opisujemy. Trzeba się przecież czymś wyróżnić na zapchanym po brzegi rynku. I firma znalazła na to doskonały sposób, bo stworzyła tak potężnego smartfona, że najlepiej nie zostawiać go przy lodówce, bo ukradnie z niej światło. No dobra, trochę przesadzamy, ale trzeba przyznać, że marketingowo firma „ogarnęła” to rewelacyjnie.

Kto by się nie zainteresował urządzeniem z ogniwem 10010 mAh? W czasach, gdy smartfony nie potrafią czasem wytrzymać całego dnia na jednym ładowaniu, każdy szuka sposobu na to, żeby jego urządzenie przetrwało jak najdłużej. HiSense King Kong 6 ma na to spore szanse, ale pod warunkiem, że skorzysta się z dodatkowego etui, które ma do zaoferowania producent. Pojemność 10010 mAh, którą widzimy na reklamie sprzętu to nic innego, jak połączone wartości akumulatora znajdującego się w smartfonie (pojemność 5510 mAh) oraz specjalnego etui (pojemność 4500 mAh). Etui będzie łączyć się z King Kong 6 za pomocą pinów, które umieszczono na obudowie telefonu i razem będzie to dawało wartość akumulatora, o której mogą pomarzyć inni producenci.

Specyfikacja King Kong 6

Niestety, ale nie znamy jeszcze pełnej specyfikacji urządzenia od HiSense, ale z tego co mówi producent, jego premiera ma nastąpić niedługo, więc w przeciągu kilku tygodni wszystko będzie już jasne. Oprócz pojemności obu akumulatorów, wiadomo, ile pamięci RAM ma dostać urządzenie. Jedna z wersji ma mieć 4 GB RAM, ale pojawi się także mocniejsza z 6 GB RAM. Na dane ma być minimum 64 GB, choć niewykluczone, że ta wartość także zostanie podbita w którejś wersji smartfona.

Ekran ma mieć przekątną 6.52 cala i oferować rozdzielczość na poziomie 720p, co w zestawieniu z pojemnością akumulatorów faktycznie może sprawić, że urządzenie będzie wytrzymywało na jednym ładowaniu kilka dni. Wyświetlacz będzie miał także notch, który w tym przypadku wygląda jak „kropla wody”, a w nim znajdować się ma kamera 8 Mpix. Na pleckach, oprócz czytnika linii papilarnych, umieszczone zostaną cztery kamery. Wiadomo, że pojawią się matryce 13 Mpix oraz dwa razy po 2 Mpix. Ostatni z sensorów pozostaje jeszcze tajemnicą. Urządzenie na start będzie działało na systemie Android 9 Pie z odpowiednią nakładką producenta. Resztę specyfikacji, tak jak już wspomnieliśmy, poznamy niedługo. Tak samo będzie z ceną, która na dziś pozostaje tajemnicą.

Nowe smartfony oraz powerbanki, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GSM Arena / itHome / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment