kcd-battle-logo-296898

Kingdom Come coraz bliżej. W tej grze poczujesz się jak rycerz!

Ustalono premierę gry Kingdom Come: Deliverance. Ma ona się ukazać w pierwszym kwartale nowego roku. Warhorse Studios przygotowało prawdziwą ucztę dla miłośników realistycznego RPG. Wersję beta gry można już zamawiać! 
kcd-battle-logo-296898

Akcja gry toczy się w roku 1403, w regionie Czech, położony w samym sercu Europy, bogaty w kulturę, srebro i ruiny zamków. Gra oparta jest na prawdziwej historii – historii królów, spadkobierców, królestwa, oblężeń zamków i krwawych walk. Król nie żyje, a jego najstarszy syn Wacław IV staje się nowym królem Czech. Rozwścieczony przyrodni brat Wacława, Zygmund, więzi go i najeżdża na kraj wraz ze swoją potężną armią. Niestety, pośród tego chaosu, cierpi twoja postać, Henryk. Bezlitosna armia niszczy twój dom i zabija całą twoją rodzinę, a ty jesteś jedynym, któremu udało się ujść z życiem. Właśnie w tym momencie rozpoczyna się twoja droga zemsty.

http://www.youtube.com/watch?v=n0sK7Xqfvpc

To wprowadzenie historyczne gry, która ustanowi nowe zasady realizmu RPG. Sami twórcy reklamują ją jako Dungenos & No Dragons. To dowcipne hasło chyba najlepiej pokazuje do czego dążyło Warhorse Studios. Gra ma przedstawiać realistycznie świat średniowiecza – z brudem, błotem i mentalnością odmienną od współczesnej. Gracz będzie musiał „ogarnąć” swoją postać nie tylko wypełniając misję, ale również gotując, piorąc (brudne ubrania zabierają punkty charyzmy, w końcu kto by chciał rozmawiać z kloszardem), czy przygotowując trucizny.

Używanie broni ma przypomina rzeczywistą walkę. Gameplay tworzone było z udziałem rekonstruktorów dawnych technik walki. Jeśli gracz zdecyduje się np. na pojedynek przy użyciu miecza, rozgrywka będzie odzwierciedlać walkę tą bronią w okresie średniowiecza. Do dyspozycji pozostaną też m.in. krótkie miecze, maczugi, topory i tarcze. Dostępna obecnie wersja beta pozwoli zapoznać się ze sposobami cięć, bloków oraz ataków, a także zapozna gracza z ruchami, combosami i nauczy go odpychać ataki. Będzie można też brać udział w bitwach.

– Patrząc na gameplay wersji beta gry mogę śmiało powiedzieć, że to pierwsza gra, która realistycznie odtwarza technikę i możliwości walki w średniowieczu. Realizm jest imponujący – mówi Michał Gzowski z projektu wynajmijrycerza.pl. 

Rozgrywkę przerywać będą scenki nagrane przy udziale prawdziwych aktorów. Czas spędzony przy Kingdom Come: Deliverance umilać nam będą ponad 4 godziny muzyki symfonicznej. Rozgrywce towarzyszyć będzie zmieniająca się pogoda. Przed graczem stanie za zadanie eksploracja nowych terenów, w tym osad i lasów. Obszar do odkrycia jest ogromny, a twórcy gry zadbali, by widziane w Kingdom Come: Deliverance scenerie odpowiadały prawdziwym miejscom ze średniowiecznej Bohemii. 

Gra powstaje dzięki zbiórce pieniędzy na Kickstarterze, w której zgromadzono prawie dwa miliony dolarów. Docelowo gra ma być dostępna na PC oraz na konsolach Xbox One i PlayStation 4. 

_____________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

291 More posts in pc category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...