xi8 750x300 1

Klapka od Xiaomi z 8 GB RAM?

Samsung i LG postanowili jakiś czas temu wypuścić na rynek ciekawe urządzenie. Obie firmy stworzyły smartfony z klapką. Zmyślne, niewielkie słuchawki, przeznaczone raczej dla biznesmenów niż zwykłych użytkowników. Xiaomi również poszło tą drogą.

 
xi8 750x300 1
Jednak w przypadku chińskiego producenta wydaje się, że tym razem przeszedł samego siebie. W TENAA, czyli tamtejszym urzędzie patentowym, pojawił się wpis świadczący o tym, że Xiaomi produkuje właśnie coś ciekawego. I tak, będzie to smartfon z klapką, choć na tym nie kończy się jego wyjątkowość.
Zanim jednak przejdziemy do rzeczy, która wydaje się błędem w opisie, skupmy się chwilę na wyglądzie smartfonu.  Nie odbiega on od tego, co zdążyła już zaprezentować konkurencja. Zresztą w tym temacie nie ma wielkiego pola do popisu. Xiaomi będzie miało złotą ramkę wokoło, a na tylnym panelu znajdzie się miejsce na aparat oraz diodę doświetlającą. Z przodu znajdzie się wyświetlacz o przekątnej 3,97 cala, co przełoży się na rozdzielczość 400×800 px (gęstość 233 ppi). Po otworzeniu smartfona ujrzymy kolejny ekran, ale jego specyfikacja nie jest jeszcze pewna.
 
xi8 750x300 2
Urządzenie ochrzczono SN-W2015, ale jeżeli dojdzie do premiery, nazwa z pewnością ulegnie zmianie. Najciekawsze co do zaoferowania będzie miało Xiaomi z klapką to wartość pamięci RAM. W TENAA widnieje bowiem wartość 8 GB! I tak, nie chodzi o liczbę miejsca, które miałby dostać użytkownik na swoje dane. Podejrzewamy jednak, że jest to zwykły błąd. Umieszczanie takiej ilości RAM mijałoby się z celem. Owszem, procesor byłby w stanie ją obsłużyć, ale znacznie zwiększyłoby to cenę urządzenia.
Wiadomo, że procesorem, który będzie odpowiadał za pracę smartfona, ma być niezidentyfikowany jeszcze czterordzeniowiec (1,4 GHz), a wewnątrz znalazło się jeszcze miejsce na dysk o pojemności 16 GB oraz możliwość użycia karty microSD. Xiaomi ma także obsługiwać format LTE oraz Bluetooth.
Xiaomi albo próbuje czegoś nowego (jak ZTE przy okazji Nubia Z9), albo ktoś w urzędzie popełnił błąd. Niemniej, na ten model czekamy z niecierpliwością, niezależnie od tego, ile będzie miał pamięci operacyjnej.
Źródło: PhoneArena
Fot: jw.
_________________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...