VRKitMicrosoft2x1

Headset VR — Kartonowe gogle 3D od Microsoftu

O tym, że każdy szanujący się gigant technologiczny chce mieć w ofercie okulary VR, wie każdy fan nowych technologii. Nie pomyślałem jednak, że nawet tak zabawne i proste w budowie urządzenie jak Google Cardboard może stać się protoplastą nowego segmentu wirtualnej rzeczywistości.

VRKitMicrosoft2x1

O kawałku tektury, który przy odrobinie „magii” zmienia się w okulary VR pisałem tutaj i przyznam, że jeśli ktoś wtedy powiedziałby mi, iż Cardboard zainspiruje kogoś do stworzenia podobnego projektu, buchnąłbym śmiechem. Wtedy tak, dziś jednak dostałem dowód na to, jak bardzo się myliłem. Okazuje się bowiem, że gigant z Redmond pozazdrościł Google kartonowej zabawki i postanowił opracować własną odmianę tegoż cuda.

Na rosyjskiej witrynie internetowej należącej do Microsoftu pojawiło się zdjęcie VR Kit, czyli mówiąc prościej, idealnej „podróbki” gogli wyszukiwarkowego giganta. Z tej samej strony dowiemy się także o specjalnym hackatlonie, który odbędzie się już 17 października w Moskwie i będzie bezpośrednio związany z tematem rozszerzonej/wirtualnej rzeczywistości. Jak nie trudno się domyślić, każdy uczestnik (deweloper) eventu otrzyma paczuszkę ze wspomnianym wyżej urządzeniem.

Pytanie, jak Microsoft zamierza wykorzystać tytułowy Headset — jako środek promujący wirtualną rzeczywistość, zabawkę, która trafi do regularnej sprzedaży, a może VR Kit stanie się, wraz z Google Cardboard zupełnie nową gałęzią rynku technologicznego? Na tę chwilę pytania pozostaną bez odpowiedzi, choć przypuszczam, iż przyszłość projektu jest raczej smutna i podobnie jak większość tego typu ficzerów zostanie szybko zapomniany przez geeków.

Swoją droga byłem lekko zaskoczony nikłym zainteresowaniem wobec kartonowej zabawki od Google. Przy odrobinie chęci można byłoby stworzyć dla platformy naprawdę ciekawe gry oraz aplikacje, choćby edukacyjne mające służyć najmłodszym userom. W głębi duszy chciałbym, aby z produktem Micorosftu było inaczej. Jestem przekonany, iż wyszłoby to firmie na dobre.

Źródło: Cnet, Neowin.

 
 

________________________________________________

 

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...