You are here
Klapki wracają na salony News 

Klapki wracają na salony

Wygląda na to, że w Południowej Korei dzieje się znacznie więcej ciekawych rzeczy, niż moglibyśmy przypuszczać. Niestety, ale tylko tam czekałby na nas kolejny telefon z klapką i Androidem na pokładzie. Tym razem od Samsunga.

 
fol 750x300 1
Niedługo przyszło nam czekać na odpowiedź giganta, który obecny rok może zaliczyć do jednych z najlepszych. Galaxy S6 namieszało na rynku i zebrało rewelacyjne opinie z całego świata, więc to co teraz prezentuje Samsung, może trochę dziwić. Najpierw LG pokazało Gentle, a teraz pojawia się konkurent – Folder. Kolejny smartfon łączący najnowsze oprogramowanie z designem sprzed kilku lat.
Zasadność wprowadzania na rynek telefonu z klapką jest rzeczą mocno dyskusyjną. Nie dziwi więc, że podobnie jak w przypadku LG, Samsung również nie decyduje się wypuszczać smartfona poza macierzyste tereny. To dobry ruch, bo Folder choć wygląda ciekawie, jest zwyczajnie za drogi. Bo kto przy zdrowych zmysłach zapłaciłby za takiego smartfona prawie tysiąc złotych (255$)?
 
fol 750x300 2
Ekran w Folderze jest odrobinę większy niż w Gentle, liczy 3,8 cala i jest oczywiście dotykowy. Klawiatura umieszczona na dolnej części urządzenia nie różni się niczym od tego, do czego byliśmy przyzwyczajeni lata temu. Dodano tylko przyciski pozwalające na lepszą obsługę systemu operacyjnego (Android).
Samsung Folder dostał jednak całkiem mocny aparat. Główny ma 8-megapikselową matrycę z przesłoną f/2.2. Ten do selfie to już tylko 2 megapiksele, ale powinny wystarczyć, szczególnie, że klienci zdecydowani na zakup Foldera raczej nie będą strzelali sobie fotek. To smartfon biznesowy, którego głównym zadaniem będzie komunikacja telefoniczna. Pisanie maili czy korzystanie z sieci może być problematyczne przy niewielkiej przekątnej ekranu.
Smartfon dostał większą baterię niż LG Gentle, bo 1800 mAh. Dla użytkownika przeznaczono 8 GB pamięci, którą można rozszerzyć do 128 za pomocą microSD. Patrząc na specyfikację, dochodzimy do wniosku, że cena została podbita tylko ze względu na wygląd. A to niestety za mało, by Folder przyciągnął nowych klientów.
Źródło: Samsung
Fot: jw.
_______________
Po najnowsze smartfony od Samsunga zapraszamy pod ten adres.

Related posts

Leave a Comment