Klasyczny telefon

Klasyczny telefon od Microsoftu? Dawne plany giganta zaskakują

Okazuje się, że Microsoft w 2015 roku chciał wprowadzić na rynek klasyczny telefon komórkowy będący pomostem pomiędzy smartfonem a typową “komórką”. Redaktorzy Windows Central dotarli do szczegółów technicznych i zdjęć konstrukcji.

Klasyczny telefon

Smartfon to dziś najpopularniejsze urządzenie komputerowe, które potrafi zastąpić nam wiele innych sprzętów elektronicznych. Niemniej, część użytkowników w dalszym ciągu preferuje proste do bólu klasyczne telefony komórkowe. Mowa tutaj głównie o osobach starszych, które niekoniecznie chcą poznawać nowinki techniczne. Niestety, takich urządzeń mamy na rynku jak na lekarstwo. Gdyby nie zaniechania Microsoftu, możliwe, że linia tego typu sprzętu sygnowanego logo giganta z Redmond, byłaby dziś rozchwytywana. Tak się jednak nie stało.

Klasyczny telefon nawiązujący do Windows Phone’a

Microsoft zaliczył dłuższy romans ze światem smartfonów, przejmując markę Nokia i wypuszczając pod jej szyldem urządzenia marki Lumia. W portfolio produktowym producenta zabrało typowego, prostego telefonu bez funkcji smart. Wygląda jednak na to, że Microsoft był o krok od wydania takiego sprzętu. W 2015 pojawiły się głosy o tym, że firma szykuje klasyczny telefon komórkowy. Naturalnie, nie trafił on do sprzedaży i patrząc na to, co ujawniła redakcja Windows Central, sądzę, że był to błąd.

Klasyczny telefon

Urządzenie określane jako RM–1182 miało otrzymać 2,5-calowy, niedotykowy ekran, akumulator o pojemności 1200 mAh oraz aparat o rozdzielczości 1,92 Mpix. Klasyczny system obsługiwałby podstawowe aplikacje dające dostęp do kalendarza, maila czy notatek. Nie zabrakłoby również gier Gameloftu oraz kafelków. Tak, klasyczny telefon od Microsoftu opierałby interfejs na kafelkowym wzornictwie. Wielka szkoda, że plany giganta z Redmond spełzły na niczym.

Źródło: Windows Central

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...