GBoard750x300

Klawiatura GBoard na iOS – coś genialnego

Klawiatury firm trzecich na iOS? Oczywiście, od kilku wersji systemu możliwe jest ich wykorzystywanie. Niestety, większość z nich nie zasługiwała na uwagę. Aż do teraz…

GBoard750x300

Choć na OS-ie sadowników wirtualnych klawiatur pod dostatkiem, tak jak wspomniałem – spora ich część nie prezentuje zbyt wysokiego poziomu. Z drugiej jednak strony czy takowe są w ogóle potrzebne? Produkt Apple, będący częścią systemu jest jednym z najlepiej ocenionych narzędzi do wprowadzania tekstu, po co więc „kombinować”?

Choćby po to, aby dobry produkt jeszcze udoskonalić. Dokładnie to zrobiło Google. Zamiast tworzyć od podstaw zupełnie nowy produkt bądź poratować klawiaturę dostępną w Androidzie, firma postanowiła delikatnie zmodyfikować rozwiązanie z iOS dokładając do niego jeden, ale niezwykle przydatny element. Mowa o wyszukiwarce Google. Tak, koncern umieścił w klawiaturze ikonkę odpowiadającą za wyszukiwanie informacji w internecie, które następnie za pomocą jednego gestu będziemy mogli przekopiować przykładowo do rozmowy na Facebook Messengerze. Proste, wygodne i co najważniejsze szybkie.

Sam interfejs opisywanego elementu nie uległ większym zmianom. Właściwie odświeżono jedynie linie dzielące klawisze. W mojej ocenie jest to odpowiedni ruch. Użytkownicy iOS chcąc cieszyć się nowością od Google nie będą musieli porzucać swoich przyzwyczajeń i interfejsu, z którego korzystają od lat. Ja to kupuje i podejrzewam, że userzy iOS też.

http://www.youtube.com/watch?v=F0vg4HUEIyk

Teraz pora na przykrą wiadomość. Obecnie klawiatura jest dostępna jednie w amerykańskiej wersji sklepu z aplikacjami App Store, a co za tym idzie nie pobierzemy GBoard w Polsce. Zapewne jest to jednak kwestia czasu. Wątpię w to, że Google będzie wzbraniał się przed udostępnieniem rozwiązania kolejnym rynkom.

Źródło: TheVerge.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...