Lenovo tworzy półmetrowy tablet

W benchmarkach pojawił się tablet od Lenovo, który jeszcze nie zyskał oficjalnej nazwy, ale z całą pewnością będzie przykuwał uwagę.

YogaHome 1

Nowemu urządzeniu od Lenovo sporo brakuje do sprzętu, który trafił na rynek w zeszłym roku. Właśnie wtedy producent postanowił stworzyć coś, co wydawało się zupełnie bezsensowne i w zasadzie takie było. Mowa oczywiście o Lenovo Yoga Home 900, czyli czymś co miało być połączeniem tabletu z komputerem. Finalnie otrzymaliśmy produkt wielkości małego stołu (27 cali i FullHD), które nawet na zdjęciach promocyjnych wyglądało fatalnie.

Wielka płachta Lenovo zastosowanie miała tylko w przestrzeni domowej, bo trudno wyobrażać sobie podróż z czymś co ma prawie siedemdziesięciocentymetrową przekątną ekranu. Widać producent nie chce odpuszczać tego segmentu rynku i wierzy, że na nowy sprzęt także znajdą się nabywcy. I choć również będzie bezsensownie wielki, to do Yoga Home 900 sporo mu będzie brakowało.

YogaHome

Tablet swoje przeznaczenie najprawdopodobniej znajdzie w placówkach szkolnych czy biurach, bo specyfikacja, która znalazła się w benchmarku robi spore wrażenie. Zacznijmy jednak do samych rozmiarów. Lenovo planuje wypuścić tablet o przekątnej ekranu 18,4 cala, co daje w przeliczeniu na centymetry dokładnie 46,73. Dodajemy do tego rami wokół wyświetlacza, a wspomniane w tytule pół metra staje się faktem. I czy naprawdę ktoś będzie z tego próbował korzystać? Owszem, pewnie będzie można podłączyć klawiaturę i używać sprzętu jak komputera, ale od tego mamy przecież laptopy. Wizja trzymania tego monstrum na kolanach i pracowania w ten sposób, jakoś do nas nie przemawia.

Na szczęście Lenovo postanowiło wpakować do środka całkiem przyzwoite podzespoły. Procesorem zarządzającym zostać ma ośmiordzeniowy Snapdragon (1,8 GHz) z grafiką Adreno-510. Jego pracę wspierać będą 4 GB RAM, a na dane przeznaczono 64 GB. Tablet działać ma na Androidzie 6.0.1 Marshmallow. Rozdzielczość ekranu powinna zadowolić malkontentów, bo według benchmarku powinno być to 2560×1440 px. Nie wiadomo kiedy sprzęt miałby się pojawić, ale raczej nie wróżymy mu większego sukcesu. Taki rozmiar sprawia, że tablet traci swój największy plus, czyli mobilność. Poruszanie się z półmetrowym kawałkiem sprzętu pod pachą to żadna przyjemność.

Źródło: Phonearena
Fot: Lenovo

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...