YogaHome 1

Lenovo tworzy półmetrowy tablet

W benchmarkach pojawił się tablet od Lenovo, który jeszcze nie zyskał oficjalnej nazwy, ale z całą pewnością będzie przykuwał uwagę.

YogaHome 1

Nowemu urządzeniu od Lenovo sporo brakuje do sprzętu, który trafił na rynek w zeszłym roku. Właśnie wtedy producent postanowił stworzyć coś, co wydawało się zupełnie bezsensowne i w zasadzie takie było. Mowa oczywiście o Lenovo Yoga Home 900, czyli czymś co miało być połączeniem tabletu z komputerem. Finalnie otrzymaliśmy produkt wielkości małego stołu (27 cali i FullHD), które nawet na zdjęciach promocyjnych wyglądało fatalnie.

Wielka płachta Lenovo zastosowanie miała tylko w przestrzeni domowej, bo trudno wyobrażać sobie podróż z czymś co ma prawie siedemdziesięciocentymetrową przekątną ekranu. Widać producent nie chce odpuszczać tego segmentu rynku i wierzy, że na nowy sprzęt także znajdą się nabywcy. I choć również będzie bezsensownie wielki, to do Yoga Home 900 sporo mu będzie brakowało.

YogaHome

Tablet swoje przeznaczenie najprawdopodobniej znajdzie w placówkach szkolnych czy biurach, bo specyfikacja, która znalazła się w benchmarku robi spore wrażenie. Zacznijmy jednak do samych rozmiarów. Lenovo planuje wypuścić tablet o przekątnej ekranu 18,4 cala, co daje w przeliczeniu na centymetry dokładnie 46,73. Dodajemy do tego rami wokół wyświetlacza, a wspomniane w tytule pół metra staje się faktem. I czy naprawdę ktoś będzie z tego próbował korzystać? Owszem, pewnie będzie można podłączyć klawiaturę i używać sprzętu jak komputera, ale od tego mamy przecież laptopy. Wizja trzymania tego monstrum na kolanach i pracowania w ten sposób, jakoś do nas nie przemawia.

Na szczęście Lenovo postanowiło wpakować do środka całkiem przyzwoite podzespoły. Procesorem zarządzającym zostać ma ośmiordzeniowy Snapdragon (1,8 GHz) z grafiką Adreno-510. Jego pracę wspierać będą 4 GB RAM, a na dane przeznaczono 64 GB. Tablet działać ma na Androidzie 6.0.1 Marshmallow. Rozdzielczość ekranu powinna zadowolić malkontentów, bo według benchmarku powinno być to 2560×1440 px. Nie wiadomo kiedy sprzęt miałby się pojawić, ale raczej nie wróżymy mu większego sukcesu. Taki rozmiar sprawia, że tablet traci swój największy plus, czyli mobilność. Poruszanie się z półmetrowym kawałkiem sprzętu pod pachą to żadna przyjemność.

Źródło: Phonearena
Fot: Lenovo

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...