Klawiatura Resident Evil 2

Klawiatura Resident Evil 2 jest cudownie… droga

Do premiery Resident Evil 2 zostało raptem kilka miesięcy, ale Capcom już mocno przygotowuje się do promocji. Ostatnio mieliśmy przyjemność zobaczyć kawałek gameplay’u, a teraz przyszła pora na pokazanie nowego gadżetu, który będzie można kupić w Japonii. O ile oczywiście ma się spory zapas gotówki, bo klawiatura Resident Evil 2 jest piekielni droga.

Klawiatura Resident Evil 2

Wygląda na to, że bardzo pozytywny odbiór nowej gry ze stajni Capcom, dodał producentowi wiatru w skrzydła. Pisaliśmy dla was o tym, co takiego znajdzie się w edycji kolekcjonerskiej Resident Evil 2, a teraz okazuje się, że nieliczni szczęśliwcy będą mogli jeszcze ją rozbudować. Czemu tylko nieliczni? Ponieważ zaprezentowany przez Capcom sprzęt kosztuje zdecydowanie zbyt dużo, nawet dla prawdziwego fana, choć prezentuje się pięknie.

Klawiatura Resident Evil 2

W Japonii pojawi się możliwość kupienia gry z dodatkowym bonusem. Jest nim klawiatura Resident Evil 2, która tak naprawdę, nie jest niestety niczym nowym. Takie same urządzenie można kupić w sieci już od jakiegoś czasu, bo Capcom wszedł w kolaborację z Qwerky Toys i wspólnie dokonano rebrandingu sprzętu. Mowa o klawiaturze Bluetooth/USB, która stylizowana jest na maszynę do pisania. Klawisze umieszczone są więc z większymi przerwami, brakuje numerycznego pada po prawej stronie, no i znalazło się kilka interesujących smaczków.

Pierwszym z nich jest możliwość przypisania klawisza funkcyjnego, który znajdzie się pod czymś, co w oryginalnych maszynach służyło do przesuwania kartek. Można tam zaprogramować Enter lub cokolwiek innego i poczuć się jak w latach pięćdziesiątych. Dodatkowo można podłączyć pod klawiaturę tablet. Urządzenie współpracuje z systemami Windows, Mac, Android oraz iOS. I tak jak oryginalne maszyny do pisania, waży niemało, bo aż półtora kilograma. Klawiatura Resident Evil 2 wyposażona jest w akumulator o pojemności 1000 mAh, który ładuje się przez microUSB. Wydaje się, że bez ładowania sprzęt będzie działał dość długo, bo można znaleźć testy, które pokazują klawiatura bez problemu działała miesiąc.

Klawiatura Resident Evil 2

Ile kosztuje taka przyjemność?

Capcom decydując się na współpracę z Qwerky Toys, nie zrobił tego bez powodu. Przecież maszyna do pisania to ikoniczna już rzecz dla fanów marki. Tak właśnie zapisywało się postępy w grze, a teraz tworząc nową odsłonę (prawie nową), ktoś wpadł na genialny pomysł. Klawiatura Resident Evil 2 jest oczywiście odpowiednio stylizowana. Oparto się na marce Lexington, której logo znajduje się na urządzeniu. Podobnie jak logo Umbrella Corporation. Wygląda to wszystko rewelacyjnie, dopóki nie pozna się ceny.

Stylizowaną klawiaturę można kupić oddzielnie i kosztuje ona 75 000 jenów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 2 500 złotych. Żeby było zabawniej, jest to cena bez podatków i kosztów wysyłki oczywiście. Urządzenie można kupić także razem z wersją kolekcjonerską Resident Evil 2 za 98 800 jenów, czyli około 3 300 złotych. Dodatkowo dostaniemy także taśmy, które znajdowały się w normalnych maszynach do pisania. Miły gadżet, który można położyć na półce. Istnieje także wersja z jedną taśmą i grą w normalnej edycji za około 2 800 złotych. Nie wiadomo czy klawiatura w tej wersji pojawi się poza rynkiem Japońskim.

Klawiatury oraz wszystko, czego może potrzebować gracz, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Capcom

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...