You are here
Edycja kolekcjonerska Resident Evil 2 będzie piękna, ale to zdzierstwo Gry konsole 

Edycja kolekcjonerska Resident Evil 2 będzie piękna, ale to zdzierstwo

Do premiery nowej wersji, jednej z najbardziej ikonicznych gier z serii Resident Evil, zostało jeszcze pół roku. Nie przeszkodziło to jednak twórcom w tym, by na Comic-Con w San Diego poświęcić tytułowi cały panel. Dostaliśmy nowe szczegóły na temat gry, a także ujawniono, jak będzie wyglądać edycja kolekcjonerska Resident Evil 2.

 Resident Evil 2

Tegoroczne targi E3 w Los Angeles przyniosły wyjątkowe zapowiedzi. Dostaliśmy przecież trailer Cyberpunk 2077, Dying Light 2, Spider-Man czy w końcu Fallout 76. Jednak największe zainteresowanie, a tym samym tytuł gry targów, trafił do produkcji, która teoretycznie nie jest nowa. Mowa oczywiście o Resident Evil 2, które zawładnęło sercami recenzentów oraz dziennikarzy będących na E3. Trudno im się dziwić, bo choć tytuł jest już dobrze znany wszystkim fanom elektronicznej rozrywki, to w przyszłym roku ponownie pojawi się na rynku. Tylko, że tym razem możemy mówić o czymś więcej, niż wznowieniu czy remake’u.

Edycja kolekcjonerska Resident Evil 2

W San Diego trwa teraz wielkie święto fanów popkultury i nie powinno nikogo dziwić, że Capcom zdecydował się podkręcić atmosferę przed styczniową premierą Resident Evil 2. Panel przyniósł kilka interesujących informacji, ale zanim do nich przejdziemy, spójrzmy na coś innego. Otóż pojawi się także edycja kolekcjonerska Resident Evil 2, co może nie jest niczym wyjątkowym, dopóki nie spojrzymy na jej cenę. Owszem, takie wydania mogą kosztować dużo pieniędzy, ale zazwyczaj za tym idą wyjątkowe dodatki. Tutaj wydaje się, że głównym motorem napędowym do sprzedaży tej wersji, będzie po prostu hype.

Edycja kolekcjonerska Resident Evil 2 pojawi się prawdopodobnie tylko w Stanach Zjednoczonych, a przynajmniej tam jest na razie dostępna w przedsprzedaży. Co znajdzie się w najbardziej „wypasionej” wersji? Gra (wersja dla PlayStation 4), specjalne pudełko stylizowane na policyjną szafkę, 12 calowa figurka Leona S. Kennedy’ego, 32-stronicowy artbook, dostęp do cyfrowej wersji soundtracku oraz plakat. Dodatkowo klienci, którzy zdecydują się na zakup dostaną także paczkę DLC, ale niech nie liczą na specjalną zawartość związaną z np. dodatkowymi misjami czy poziomami. To zestaw cyfrowych ubrań dla Leona oraz Claire oraz dodatkowe bronie. Taka edycja kolekcjonerska Resident Evil 2 kosztuje obecnie 199.99 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki wynosi około 740. Warto przypomnieć, że zazwyczaj takie zestawy w Polsce nie dobijają do 400 złotych. Są oczywiście wyjątki, jak np. specjalne wydanie do Red Dead Redemption 2 czy Fallout 76, ale tam dostawaliśmy wyjątkowe gadżety.

Edycja kolekcjonerska Resident Evil 2

Resident Evil 2 – nowe szczegóły

O ile edycja kolekcjonerska wydaje się tylko „skokiem na kasę”, to i tak jesteśmy przekonani, że wyprzeda się ona na pniu. Wiele osób czeka na tą produkcję i trudno im się dziwić. Resident Evil 2 naprawdę ma szansę zawojować listy sprzedażowe 2019 roku, bo jak przyznali przedstawiciele Capcom, to więcej niż remake.

Tworząc tytuł zaprojektowano go niemal od nowa. Korzystano także z techniki fotogrametrii tak, by lepiej móc odwzorować ubrania postaci. Przemodelowano także samych bohaterów. Leon i Claire wyglądają teraz inaczej, a najbardziej widać to na przykładzie bohaterki. W końcu nie będzie ubrana w ten swój przedziwny, pseudosportowy strój, a będzie miała na sobie normale jeansy. Także zombie, które pojawiają się w grze będą czymś więcej, niż tylko nieżywymi tarczami strzelniczymi. Mają poruszać się inaczej, a co za tym idzie, sprawiać graczowi sporo problemów. Miejmy nadzieję, że tak w rzeczywistości będzie.

Premiera tytułu odbędzie się 25 stycznia 2019 roku na platformach PlayStation 4, Xbox oraz PC.

Po gry oraz konsole zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Capcom / GameInformer

Related posts

Leave a Comment