Klawiatura w Xbox One

Klawiatura w Xbox One – to już pewne!

Da się zauważyć, że Microsoft w końcu złapał wiatr w żagle i nie zamierza odpuszczać. Ostatnie lata były raczej „chude” dla firmy i daleko jej było do tego, żeby dogonić Sony z ich PlayStation 4. Teraz sprawy zaczynają się zmieniać, a jedną z takich dużych zmian będzie klawiatura w Xbox One. Jest jednak pewien haczyk.

Klawiatura w Xbox One

Za półtora miesiąca odbędzie się ważne wydarzenie, które na pewno warto będzie obejrzeć. Chodzi o X018, czyli dwa dni, które wypełnione będą informacjami na temat konsoli od Microsoft. Wydarzenie będzie można śledzić online na specjalnej stronie. X018 startuje 10 listopada i potrwa dwa dni, ale już dziś poinformowano o czymś bardzo ważnym. To wielka zmiana dla wszystkich, którzy posiadają w domu konsolę Microsoftu.

Klawiatura w Xbox One

Xbox ma także serię programów, które nazywają się Inside Xbox i podczas X018 będzie on jednym z najdłuższych w historii. Jednak w ostatnim epizodzie pojawił się specjalny gość, którego chyba mało kto się spodziewał. Chodzi o Phila Spencera, czyli człowieka w dużej mierze odpowiedzialnego za to, co dzieje się z grami na konsolę (i PC rzecz jasna). Jego obecność zawsze zwiastuje jakieś duże wydarzenie i nie inaczej było tym razem. Podczas Inside Xbox Spencer powiedział o tym, że Xbox One doczeka się wsparcia urządzeń peryferyjnych.

Klawiatura w Xbox One i możliwość korzystania z niej podczas grania to tylko jedno z akcesoriów. Oczywiście drugim jest myszka, co sprawia, że konsola Microsoft coraz bardziej zbliża się do tego, żeby stać się „małym PC-tem”. Wsparcie dla urządzeń peryferyjnych ma pojawić się już niedługo, ale niestety jest pewien haczyk. To od developera będzie zależało to, która gra będzie wspierała klawiaturę oraz mysz. Innymi słowy, nie każdy z tytułów pozwoli graczom na to, żeby przesiąść się z pada na inny sprzęt. Wiadomo, że pierwszą grą, która na to pozwoli stanie się Warframe, ale inne tytuły to jeszcze tajemnica. Je mamy poznać dopiero niedługo.

Mysz i klawiatura dla Xbox One

Klawiatura w Xbox One oraz mysz to ciekawe rozwiązanie, choć wzbudza też trochę kontrowersji. W przypadku gier multiplayer, gdzie ważny jest każdy ruch (czyli np. w strzelankach), użytkownicy korzystający z urządzeń peryferyjnych, mogą mieć przewagę. Spencer zapewnił, że zależy im jednak na tym, żeby zachować odpowiedni balans i zrobić tak, żeby każdy był zadowolony. Trudno nam sobie wyobrazić, co dokładnie miał na myśli, ale zapewne więcej dowiemy się na wydarzeniu X018.

Phil Spencer zapowiedział również, że Xbox One ma współpracować z większością klawiatur oraz myszy, które działają bezprzewodowo oraz na USB. Wiadomo już, że jednym z producentów, który pojawi się w Meksyku ze swoimi sprzętami, będzie Razer. Oznacza to, że gracze już mogą szykować portfele, ale przynajmniej w zamian dostaną myszy i klawiatury w pełni gamingowe. Nie wiadomo wprawdzie, czy będą one się różniły od tych, które używane są na co dzień w PC-tach, ale zapewne Razer szykuje jakąś niespodziankę.

Samo wydarzenie Microsoft ma przynieść jeszcze kilka niespodzianek, ale oczywiście nie zdradzono, czym one będą. Możemy tylko podejrzewać, że chodzi o nowe tytuły na platformę Microsoft. Możliwe też, że dowiemy się czegoś więcej o kolejnej konsoli, którą tworzy firma. O tym, że powstaje, dowiedzieliśmy się podczas targów E3 2018 i kto wie, czy X018 nie przyniesie już jakichś konkretnych szczegółów. Liczymy także na zapowiedź nowego Age of Empires, które ponoć powstaje już od jakiegoś czasu. Klawiatura i mysz idealnie sprawdziłaby się w strategii, więc może X018 to dobry czas na jej potwierdzenie.

Nowe konsole oraz urządzenia peryferyjne znajdziecie w naszym sklepie pod tym adresem.

Źródło: Microsoft / Inside Xbox / Razer

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...