Motorola

Motorola ma już 90 lat (#90yearsmotorola)

Dokładnie 25 września 1928 roku bracia Paul i Joeseph Galvin założyli spółkę Galvin Manufacturing Corporation, która dziś znana jest jako Motorola. Od premiery pierwszego produktu minęło więc równo 90 lat. Jak firma zmieniła się przez ten czas?

Motorola

Dziewięćdziesiąt lat to szmat czasu, ale także niesamowita historia rozwoju produktów firmy. Mało to wie, że Motorola to nie tylko smartfony czy krótkofalówki. Spółkę powinniśmy pamiętać także z produkcji pierwszego radiotelefonu FM (1943) oraz zapewnienia łączności z Ziemią podczas pierwszego lądowania na księżyc.

Motorola świętuje 90 urodziny

Tytułowa spółka zrobiła wiele dla szeroko pojętego świata nowych technologii. Nie będę jednak kryć tego, że dziś Motorolę znamy głównie z produkcji smartfonów. Te znacząco odbiegają od pierwszych telefonów komórkowych firmy. W zasadzie dzisiejsze konstrukcje modułowe mają też niewiele wspólnego ze składanymi urządzeniami mobilnymi takimi jak RAZR V3. Dziś poza i tak potężnymi funkcjami wbudowanymi w smartfon, urządzenia Moto pozwalają na dokładanie tak zwanych modułów. Każdy z nich posiada unikatowe możliwości takie jak dodatkowe źródło energii, projektor, głośnik czy gamingowy pad. Zapewniam, że lwia cześć wspomnianych dodatków jest szalenie funkcjonalna.

Dziewięć dekad Motoroli obfitowało w sukcesy i okazje do świętowania. Zaczynaliśmy od samochodowych radioodbiorników, a obecnie produkujemy smartfony, ale zawsze pozostawaliśmy wierni naszym celom — przełamywaniu barier innowacyjności i oferowaniu użytkownikom najlepszych technologii w najprostszym formacie — czytamy w komunikacie prasowym

W najbliższym czasie warto śledzić FB oraz Instagram Motoroli, na którym firma będzie prezentować historię swoich osiągnięć, ciekawe fakty oraz quizy.

Źródło: Motorola

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...