WordFlowiOs750x300

Klawiatura WordFlow, mająca niebawem zagościć w systemie iOS, zaskoczy wszystkich. Czym?

WordFlow to bez wątpienia jedna z najlepszych klawiatur ekranowych. Obecnie jest co prawa dostępna jedynie dla urządzeń wyposażonych w systemy z rodziny Windows, jednak w tej materii nastąpią zmiany. Produkt początkowo trafi do użytkowników iOS, lecz planowana jest również wersja dla Androida. Nie oznacza to jednak pełnej kopi rozwiązania z mobilnych okienek, gdyż już na tym etapie znamy jedną, za to bardzo istotną różnicę – tryb jednej ręki.

WordFlowiOs750x300

Tak, wiem – tryb obsługi jedną dłonią nie jest niczym nowym i choć nie każdy o tym wie, wbudowana w Windowsa klawiatura posiada ów opcję. Problemy w tym, że choć jest ona sensowna, nie można mówić o pełnej wygodzie, o estetyce nawet nie wspominając. Doskonale obrazuje to powyższa grafika. Microsoft najwyraźniej zdawał sobie sprawę z nie do końca przemyślanego rozwiązania i postanowił udoskonalić je jeszcze przed udostępnieniem WordFlow dla konkurencyjnych platform.

W jaki sposób Microsoft zamierza usprawnić ów element systemu? Blisko związane z gigantem z Redmond źródła uchyliły rąbka tajemnicy redaktorom serwisu TheVerge. Dzięki nieoficjalnej informacji dowiedzieliśmy się, że firma testuje już (w zamkniętym gronie) nowy sposób obsługi klawiatury jedną ręką. Przyznam, że po zobaczeniu zdjęcia byłem zaskoczony – metoda wprowadzania tekstu „pod kątem” robi wrażenie i wydaje się naprawdę wygodna.

Czy to, co widzimy na grafice wprowadzającej, okaże się finalnym kształtem opisywanej funkcji? Wydaje się to wysoce prawdopodobne, choć możemy spodziewać się drobnych korekt. Trochę zazdroszczę fanom WordFlow, gdyż sztywno trzymam się stockowej klawiatury preinstalowanej w „zielonym robocie”(testowałem ich wiele) i brakuje mi właśnie wygodnego trybu „jednej ręki”. Naturalnie, kiedy tylko produkt Microsoftu zagości w androidowym repozytorium, dam mu szansę. Kto wie, może sprawi ona, że zrezygnuje z dotychczasowych przyzwyczajeń i przerzucę się na WordFlow.

Źródła: TheVerge

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...