You are here
Najlepsze klawiatury ekranowe dla iOS Aplikacje mobile poradniki 

Najlepsze klawiatury ekranowe dla iOS

Użytkownicy systemów z rodziny iOS nie muszą ograniczać się do klawiatury wbudowanej w system. Przygotowaliśmy dla was listę najważniejszych aplikacji do wprowadzania tekstu na iPhone’ach.

Klawiatury
fot. Pxhere

Choć klawiatura Apple preinstalowana na iPhone’ach jest przez wielu użytkowników uważana za najlepszą w swojej kategorii, nie da się ukryć, że znajdziemy w niej braki. Głównymi „zarzutami” są tutaj skromna personalizacja oraz niemożność skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak pisanie gestami. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, ku temu, aby skorzystać z klawiatury ekranowej zewnętrznej firmy.

Wybór klawiatury to niełatwa sprawa

Klawiatura ekranowa to jedna z najważniejszych, jeśli nie najważniejsza aplikacjach w naszym smartfonie. To za jej pomocą wprowadzamy test, komunikujemy się, czy wyszukujemy potrzebne nam informacje. Ilość tekstu, jaką wprowadzamy do telefonu, jest ogromna, a co za tym idzie — warto wybrać rozwiązanie maksymalnie dostosowane do naszych potrzeb i oczekiwań. W przypadku Androidaogrom zamienników pozwala wybrać idealne narzędzie, ale co z iOS? Wbrew pozorom użytkownicy iOS także mają w czym wybierać.

https://www.youtube.com/watch?v=aW0bRBx6hdc

Stockowa klawiatura iOS to mój tak zwany pierwszy wybór. Cokolwiek nie mówić by o ograniczeniach wbudowanej w system aplikacji, trzeba oddać producentowi to, że działa ona idealnie. Bezproblemowe wprowadzenie tekstu, płynne animacje, świetna integracja z systemem oraz przyjemne dodatki takie jak dyktowanie tekstu (działa obłędnie) czy nawigowanie po znakach dzięki 3D Touch, czynią z klawiatury Apple możliwie najskuteczniejszy produkt. Warto dodać, że jest to obecnie najbezpieczniejsze rozwiązanie, które zapewnia nam względną prywatność. Nie każdemu będą jednak odpowiadać braki w funkcjach względem konkurencji. O jakich brakach mowa? Wystarczy spojrzeć na to, co oferują zamienniki.

GBoard to nic innego jak klawiatura ekranowa od Google. Tak, ta sama, którą znajdziecie w systemie Android. To kapitalny produkt, który integruje się z szeregiem usług giganta z Mountain View. Z poziomu aplikacji wyszukamy informacje w internecie, a także znajdziemy lokalizację, którą możemy wysłać w wiadomości do innego użytkownika. Nie można zapomnieć o motywach, które pozwalają dostosować wygląd interfejsu do własnych preferencji. Największą bombą jest dla mnie pisanie za pomocą gestów, którego tak brakuje w stockowej klawiaturze iOS. Rozwiązanie zapoczątkowane przez Swype na systemach z rodziny Symbian to chyba najszybsza metoda wprowadzania tekstu na urządzeniach mobilnych. Google często wykorzystuje nasze dane do swoich celów biznesowych, jednak i w tym przypadku możemy mówić o względnym, choć niższym niż w przypadku Apple, poziomie bezpieczeństwa.

Klawiatury
fot. Google

Apka ma także wady, które „wychodzą” dopiero po czasie. Dla użytkownika stabilnego i płynnego iOS-a problemem mogą być szarpanie przejść ekranowych podczas uruchamiania, a także losowa dezaktywacja w poszczególnych aplikacjach. To drobnostki, ale na dłuższą metę mogą stać się uciążliwe.

Swiftkey to świetna alternatywna klawiatura dla systemów mobilnych, która została kilka lat temu przejęta przez Microsoft. Gigant z Redmond na szczęście zachował jej kształt, dzięki czemu możemy mówić o pełnej funkcjonalności. To klawiatura, która jest najbardziej podatnym na zmiany i personalizację produktem dla iOS. Jeśli cenicie ogrom dodatkowych funkcji oraz chcielibyście dostosować do swoich wymagań wygląd programu, Swiftkey jest dla was.

Klawiatury
fot. Swiftkey

To trzy, moim zdaniem najlepsze klawiatury ekranowe dla iPhone’ów. Każda ze wspomnianych aplikacji ma bogatą historię i przejrzysty system wykorzystywania danych przez producenta. Dajcie znać w komentarzach, z jakiej aplikacji korzystacie.

iPhone’y oraz smartfony z Androidem znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Related posts

Leave a Comment