Klocki LEGO nowej generacji? – wideo

W siedzibie Sony w Tokio, podczas dni otwartych, firma zaprezentowała pomysł, który od jakiegoś czasu rozwija wspólnie z LEGO. Dwaj giganci z zupełnie różnych branż mają w planie stworzenie klocków nowej generacji. O co chodzi?
LEGO
Każdy, kto pamięta klocki LEGO dobrze wie, że była to jedna z największych zabaw dzieciństwa. Samemu stworzyć zamek, dom czy remizę strażacką to było ogromne wyzwanie, ale i wielka frajda. Porozrzucane klocki po całym pokoju i wbijające się w stopę najmniejsze części małych ludzików, kto tego nie pamięta?

Sony postanowiło wznieść tę zabawę na wyższy level i do standardowych klocków LEGO przymocowało motorki, kamery i siłowniczki. Do tego wszystkiego stworzyło oprogramowanie, które pozwala używać ich tak, jak jest to pokazane na poniższym materiale wideo.

http://www.youtube.com/watch?v=gPz2iwY9mWo

Sony podkreśla, że na razie wszystko jest w fazie eksperymentów i nie powinniśmy się za mocno ekscytować, ponieważ potrzeba jeszcze dużo czasu i pracy, by wszystko trafiło do masowej produkcji. Nie wiadomo jak zachowają się baterie i jak będzie działać śledzenie aktywnych komponentów, jednak wizja gry, stworzonej przez nas samych, w której wykorzystujemy klocki znane nam od dzieciństwa nastawia nas wszystkich bardzo optymistycznie do tych eksperymentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...