Klocki LEGO nowej generacji? – wideo

W siedzibie Sony w Tokio, podczas dni otwartych, firma zaprezentowała pomysł, który od jakiegoś czasu rozwija wspólnie z LEGO. Dwaj giganci z zupełnie różnych branż mają w planie stworzenie klocków nowej generacji. O co chodzi?
LEGO
Każdy, kto pamięta klocki LEGO dobrze wie, że była to jedna z największych zabaw dzieciństwa. Samemu stworzyć zamek, dom czy remizę strażacką to było ogromne wyzwanie, ale i wielka frajda. Porozrzucane klocki po całym pokoju i wbijające się w stopę najmniejsze części małych ludzików, kto tego nie pamięta?

Sony postanowiło wznieść tę zabawę na wyższy level i do standardowych klocków LEGO przymocowało motorki, kamery i siłowniczki. Do tego wszystkiego stworzyło oprogramowanie, które pozwala używać ich tak, jak jest to pokazane na poniższym materiale wideo.

http://www.youtube.com/watch?v=gPz2iwY9mWo

Sony podkreśla, że na razie wszystko jest w fazie eksperymentów i nie powinniśmy się za mocno ekscytować, ponieważ potrzeba jeszcze dużo czasu i pracy, by wszystko trafiło do masowej produkcji. Nie wiadomo jak zachowają się baterie i jak będzie działać śledzenie aktywnych komponentów, jednak wizja gry, stworzonej przez nas samych, w której wykorzystujemy klocki znane nam od dzieciństwa nastawia nas wszystkich bardzo optymistycznie do tych eksperymentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...