Opera Next – zupełnie nowa przeglądarka internetowa

Na stronie Opery pojawiła się nowa wersja przeglądarki o nazwie Next. Możemy ją zainstalować na komputerach pracujących pod kontrolą systemu Windows lub Mac OS.

Po pierwszym uruchomieniu nowej Opery, w oczy rzuca się gruntownie przebudowany interfejs. Teraz produkt wygląda dość futurystycznie. Należy pamiętać, że nie jest to już ta sama Opera, a zupełnie nowy produkt zbudowany w oparciu o silnik przeglądarki Chrominium.

operka3

Funkcja Odkrywaj – działa podobnie jak na mobilnej wersji Opery, czyli pozwala nam się zapoznać z najnowszymi informacjami z wcześniej zdefiniowanych kategorii.

Pasek adresu – służący również jako pole do wpisywania wyszukiwanych przez nas fraz, jest teraz podobny do tego znanego z Chrome. Na samym dole mamy możliwość wyboru przeglądarki (Google, Bing, Yahoo i Wikipedia).

operka1

Kafelki szybkiego wybierania – pozwalają zarządzać skrótami do stron, zaś schowek daje nam możliwość zapisania treści do przeczytania na później. To ostatnie spodobało mi się najbardziej, ponieważ od teraz nie będę musiał korzystać z zewnętrznych narzędzi do tego służących.

operka2

Kiedy przeglądarka od Google zaczęła zabierać znaczną cześć rynku dla siebie, inni producenci wzięli się ostro do pracy. Nowy Internet Explorer, a teraz Opera Next. Jak widać konkurencja pozytywnie wpływa na rozwój nowych rozwiązań. Myślę, że opisywany przez nas produkt przypadnie go gustu wielu użytkownikom. 

http://www.opera.com/pl/developer/next

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...